Karadeniz Pet

kızıştırıcı yem vermeyi bırakayım mı??

mücahitejderha

Meraklı Üye
kuşlarım az önce çiftleşti. şuan kafesde 3 yemlikde kızıştırıcı yem var(nijer ve keten tohumu artırılmış) 1 yemlikdede yumurta maması var.
artık kızıştırıcı yem vermeyi bırakayım mı yada azaltayı mı ne dersinizz?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:07 -->-> Daha önceki mesaj 15:49 --

ustalar cevapları bekliyorum

Yemlikler full kızıştırıcı ile doluysa durum vahim. Ama yem karışımına koyuyorsan yumurtlama bitene kadar devam etmeni tavsiye ederim. Çünkü kızıştırıcı sadece kızdırma işlevi görmüyor, dişi her yumurta doğuracağında erkekle çiftleşeceği için yumurtaları döllemek adına erkeğe enerji takviyesi sağlar. Ama fazla aşırıya kaçmamanı öneririm.

Yemlikler full kızıştırıcı ile doluysa durum vahim. Ama yem karışımına koyuyorsan yumurtlama bitene kadar devam etmeni tavsiye ederim. Çünkü kızıştırıcı sadece kızdırma işlevi görmüyor, dişi her yumurta doğuracağında erkekle çiftleşeceği için yumurtaları döllemek adına erkeğe enerji takviyesi sağlar. Ama fazla aşırıya kaçmamanı öneririm.

dün akşamdan bu yana yemlikler sadece kızıştırıcı yem ile dolu. çok mu sorun olur ya korktum şimdi

dün akşamdan bu yana yemlikler sadece kızıştırıcı yem ile dolu. çok mu sorun olur ya korktum şimdi

Sen onları normal yem ile değiştir. Veya bir yemlik kabına normal yem koy içine 1 2 kaşık kızıştırıcı koy ya da ayrı bir mama kabı gibi bir kaba sade kızıştırıcı koy. Full kızıştırıcı verme.

az önce değiştirdim daha doğrusu normal yem ile karıştırdım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:38 -->-> Daha önceki mesaj 16:37 --

Sen onları normal yem ile değiştir. Veya bir yemlik kabına normal yem koy içine 1 2 kaşık kızıştırıcı koy ya da ayrı bir mama kabı gibi bir kaba sade kızıştırıcı koy. Full kızıştırıcı verme.

az önce değiştirdim daha doğrusu normal yem ile karıştırdım

SIkıntı olmaz yemlerine 1 2 çay kaşığı karıştır faydası olur üremede.

Değiştirdim şimdi yemliklerin hepsini aldım kızıştırıcı yem ile normal yemi karıştırdım verdim

En iyisi bu. Gaga taşı ve kalamar kemiği eksik etme kafeste üreme döneminde bunlarada çok ihtiyaç duyar dişi kuş. Çıkacak yumurtaların kabuğuda daha sert ve dayanıklı olur.

Son düzenleme:
kuşu tüye sokar tüydeki kuşdanda yumurta alınmaz kuş halsiz olur vs nijeri azaltın normal yem koyun hemen bende aynısını yapmıştım şimdi tüyde kuş her yerinden tüy dökülüyor :)

kuşu tüye sokar tüydeki kuşdanda yumurta alınmaz kuş halsiz olur vs nijeri azaltın normal yem koyun hemen bende aynısını yapmıştım şimdi tüyde kuş her yerinden tüy dökülüyor :)

benimkilerde gündüz biraz kaşınıyordu ama şuan normal şekilde kaşınıyor. dişi şuan genelde gidip yuvaya yatıyor arada erkeğin yanına geliyor ama erkeğe pek yüz vermiyor yine herzamanki gibi

Geri