petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kumlu Tünek ve Kızıştırıcı Yem Kullanımı.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Poyraz35 tarafından 21 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Poyraz35

Poyraz35 New Member

Beğenileri:
    0
    Herkese merhabalar bugün çiftime quick marka kızıştırıcı yem aldım. Normal yem olarak da versele laga kullanıyorum. Sizce normal yeme mi karıştırıyım yoksa ayrı mı veriyim hangisi daha etkili olur. Yemlerine + nijer de eklemiştim biraz. Bir de kumlu tünek aldım onun da bi faydası olur mu acaba?

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    277
    Nijer kullanıyorsanız kızıştırıcı diye satılan yemlere gerek yoktu bence.(Aldığınız kızıştırıcı yemi ayrı kullanabilirsiniz.) Kumlu tünekte tırnak uzamasını engelleyecektir kullanılması yararlı olur.

3. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    Bence kumlu tünek kullanmayınız, biraz aşındıktan sonra jilet gibi keskinleşiyor, ayrıca hayvanlar için rahatsız edici, düşünün ayağınıza durmadan birşeyler batıyor, normal tahta tünek kullanın

4. Poyraz35

Poyraz35 New Member

Beğenileri:
    0
    Yorumlarınız için çok sağolun 2 tahta tüneğim de uzunlamasına 8-10 cm arayla yanyana duruyor. Biri kumlu diğer normal genellikle kumluda duruyorlar. Bir de nijeri sanki pek yemiyorlar gibi kalıyo hep.

5. R.MANTARCI

R.MANTARCI New Member

Beğenileri:
    0
    Maşallah hayırlı olsun

Sayfayı Paylaş