Karadeniz Pet

kumlu tunek hakkinda yardim ??

Poyraz KURT

Meraklı Üye
Deyerli abiler arkadadlar bu papagan tuneklerini kumluyolar hangi kumu ve hangi yapistiriciyi kullaniyorlardir bilgisi olan varmi muhabbet kusu kumu kullansak olurmu yapisturiciyida kuslara zarar olmiyan bi yapistirici varmi

Kumlu tüneklerin belli bir zaman sonra muhabbetlerin ayaklarına zarar verdiği söylenmişti. Bu tünekleri kullanmak niyetinde iseniz detaylı araştırma yaparak daha sonra olabilecek kötü sonuçların önüne geçebilirsiniz.

Kumlu tüneklerin belli bir zaman sonra muhabbetlerin ayaklarına zarar verdiği söylenmişti. Bu tünekleri kullanmak niyetinde iseniz detaylı araştırma yaparak daha sonra olabilecek kötü sonuçların önüne geçebilirsiniz.

Suan bir rozella papaganim var onun icin dusunuyirum
1trnaklarda torpuleme yapiyor
2ayakladi kiskilar temisliyor
3 ayaga masaj yapıyor diye bilgiler var
1ay kullanip 1ay normal tunek kullansam bi sikinti olurmu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:37 -->-> Daha önceki mesaj 17:30 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:37 -->-> Daha önceki mesaj 17:30 --

Muhabbetlerden daha iri/büyük kuşlarda ne etki yapar bilemiyorum ama kumlu tünek zamanla keskinleşerek muhabbetlerin ayaklarını kesip yaralanmalara neden oluyormuş. Ben kullanmadım hiç ama kullanıcı yorumlarını okumuştum.

Ben kullandim kusumu zar zor kurtardim varsin uzun olsun tirnaklari ayaklarini oyle bi kanattti ki yapma etme:(

Tahta tunek kullan Poyraz

Geri