Karadeniz Pet

kizistirma

C

cenk1

Guest
arkadaslar bir ciift kusum var alali2 ay oldu ilk geldiklerinde opusuyorlardi ama simdioyle yan yana duruyorlar sadece bu kuslari nasil ciftlestirebilirim?

Forumda bununla ilgili yazılar var
Nijer tohumu bunlardan bitanesi kullanırken dikkatli olmak gerekiyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nijer tohumun faydası var ama fazlayada kaçmamak lazım kuş aslında kendi kendine kızışır 6.7. Aydan itibaren sen yuvalık tak gerisi onlara kalmış uygun ortam uygun zaman uygun yer bulunca illaki çiftleşirler anormal bi durum yoksa havuç rendeleyip yemine katabilirsin onunda etkisi olduğunu okumuştum gerisi beklemek artık :)

....

arkadaslar bir ciift kusum var alali2 ay oldu ilk geldiklerinde opusuyorlardi ama simdioyle yan yana duruyorlar sadece bu kuslari nasil ciftlestirebilirim?
Sitede mama tarifleri var. Nijer tohumu, dal darı verebilirsin. Abartmamak kaydıyla. Çünkü nijer tohumu yağlanmaya sebep olur.

Yaşları uygunsa
yani 6 7 aydan büyük
nijer havuç mama
dene olmadı
bide ayırma yöntemi
denersin
fakat öyle iki günde olacak
bişey değil tabi kuşa göre
değişir
birazda sabır

Ben sana soyleyeyim disi kusum bana geldiginde hic kizismamisti. Yemlerine nijer kattim haftada 3 yumurtali mamadan yaptim havucu bol koyarak tam 2 hafta sonra ceresi koyulasti 1 ayin sonunda kop koyu bir ceresi oldu ardin da 2 haftaligina ayirdin mi kuslari tekrar birlestirince islem tamam :)

kuşlarınız kaç aylık acaba eğer ergenlik çağında iseler arkadaşların verdiği tavsiyeler işinize yarayacaktır eğer küçük iseler (7-8 aydan küçük) ergenliğe ulaşana kadar beklemeniz gerekecek

mama önemli. sanırım kızışmada önemli etken olan vitaminler ve özellikle de protein... kendi tecrübelerimden bunu düşünüyorum...

Yaşları 7 8 ayliksa nijer tohumu al yemiliklerin içine 1 2 çay kaşığı karıştır 1 ay içinde yumurtlar

Resimlerini koyabilirseniz kızışma durumlarına bakalım..

Geri