Karadeniz Pet

Koksidiyoz tedavisi

Merhaba Recai bey,

İlacın 2. günü, koyu kahve yerini koyu yesile bıraktı. İshalimiz devam ediyor. Normal bu surecte degil mi? İshalin ne zaman bitmesini bekliyoruz?

Ekli dosyalar

• kusdıskı son.jpg
    kusdıskı son.jpg
    411.5 KB · Görüntüleme: 47
Merhaba Recai bey,

İlacın 2. günü, koyu kahve yerini koyu yesile bıraktı. İshalimiz devam ediyor. Normal bu surecte degil mi? İshalin ne zaman bitmesini bekliyoruz?
Dışkı düne göre daha iyi. İlaca dün başlamıştınız değil mi? Örnek veriyorum dün öğlen 3 te başladıysanız bugün öğlen 3 te 1 gün tamamlanıyor buna göre ayarlamanızı yapın.

Dışkı düne göre daha iyi. İlaca dün başlamıştınız değil mi? Örnek veriyorum dün öğlen 3 te başladıysanız bugün öğlen 3 te 1 gün tamamlanıyor buna göre ayarlamanızı yapın.
Evet dün basladım.12 saatte 1 ilacını tazeliyorum. Kafesini her gün VirkonS ile yıkıyorum. Bakalım inşallah iyileşir en kısa sürede.

Ekli dosyalar

• dısskkkson.jpg
    dısskkkson.jpg
    493.6 KB · Görüntüleme: 48
Merhaba recai bey,

Son dıskımız bu sekilde. Asırı ishal gözlemliyorum. Elektrolit katmama gerek var mı ilaclı suluguna? (ge-oral)
Şuan sulphamezathine ile devam edin. Kafeste kum Gaga taşı kalamar kemiği varsa çıkarın. Birde veterinerinize başka testlerde yaptırmıştınız, onların sonucu çıktı mı?

Şuan sulphamezathine ile devam edin. Kafeste kum Gaga taşı kalamar kemiği varsa çıkarın. Birde veterinerinize başka testlerde yaptırmıştınız, onların sonucu çıktı mı?
Onları öncesinde çıkarmıştım. Yarın kültür sonucu cıkacak. Mantar testi sonucu da 28 inde elime geçecek. İnsallah mantar cıkmaz. Bugün bogazına bir sey takılmıs gibi kusma hareketi yaptı 4-5 kez arka arkaya.

Onları öncesinde çıkarmıştım. Yarın kültür sonucu cıkacak. Mantar testi sonucu da 28 inde elime geçecek. İnsallah mantar cıkmaz. Bugün bogazına bir sey takılmıs gibi kusma hareketi yaptı 4-5 kez arka arkaya.
Koksidiyoz da da kusma olabiliyor. Ama mantar ile de alakalı olabilir.

Koksidiyoz da da kusma olabiliyor. Ama mantar ile de alakalı olabilir.
Peki ayağını çekme sebebi nedir. Sürekli tek ayak çekik duruyor. Yorulduğunda yaptığı bir heraketti normalde. Bir de 1 gözünü kapatması var. Dinlenme modunda sürekli

Peki ayağını çekme sebebi nedir. Sürekli tek ayak çekik duruyor. Yorulduğunda yaptığı bir heraketti normalde. Bir de 1 gözünü kapatması var. Dinlenme modunda sürekli
Benim kuşlarımda uyudukları zaman tek ayak üzerinde duruyorlar.

Benim kuşlarımda uyudukları zaman tek ayak üzerinde duruyorlar.
Burda sağ göz kapalı, sol ayak cekik. Normalse tamam. Artık her şeyden işkillenir olduk. Yarın sonucu çıkınca yazacağım. Teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• ayak.jpg
    ayak.jpg
    461.1 KB · Görüntüleme: 45
Sevindim gerçekten. :). İnşallah iyileşecek.
Merhabalar, bugün tedavimizin 5. günündeyiz. Dışkılarda bir duzelme yok. Bugün sabahki halimiz bu sekildeydi. Normal mi? Dıskı koyu duruyor ama ezdigim zaman koyu yesil gibi.

Ekli dosyalar

• dıskı1.jpg
    dıskı1.jpg
    476.8 KB · Görüntüleme: 33
  • dıskı2.jpg
    dıskı2.jpg
    374 KB · Görüntüleme: 36
Merhabalar, bugün tedavimizin 5. günündeyiz. Dışkılarda bir duzelme yok. Bugün sabahki halimiz bu sekildeydi. Normal mi? Dıskı koyu duruyor ama ezdigim zaman koyu yesil gibi.
İlacı 7,8 güne kadar kullanalım. Ondan sonra durumunabakalım :)

İlacı 7,8 güne kadar kullanalım. Ondan sonra durumunabakalım :)
Merhaba, Mantar sonucumuz da geldi. Temiz birşeyi cıkmadı. Bugün 8. günümüzdeyiz. Dışkımız bu şekilde. Siyah gibi çıkmış ama koyu yeşil.

Ekli dosyalar

• IMG_4793 hulusi.jpg
    IMG_4793 hulusi.jpg
    360.2 KB · Görüntüleme: 39
Merhaba, Mantar sonucumuz da geldi. Temiz birşeyi cıkmadı. Bugün 8. günümüzdeyiz. Dışkımız bu şekilde. Siyah gibi çıkmış ama koyu yeşil.
bugün de ilacı verelim.Sonra keselim ilacı.2 gün probiyotik,2 gün multivitamin verelim. Ondan sonra durumuna bakalım tekrar.

Geri