Karadeniz Pet

Koksidiyoz tedavisi

bugün de ilacı verelim.Sonra keselim ilacı.2 gün probiyotik,2 gün multivitamin verelim. Ondan sonra durumuna bakalım tekrar.
Multivitamin olarak ne önerirsiniz? Elimde Aminosol (Pharmax) ve Bioamino Vit (SVP) var. Baska oneriniz var ise hemen temin edeyim.

Multivitamin olarak ne önerirsiniz? Elimde Aminosol (Pharmax) ve Bioamino Vit (SVP) var. Baska oneriniz var ise hemen temin edeyim.
multivitamin olarak röhnfried gerwit-w ya da nekton s alabilirsiniz. Probiyotik ne var elinizde.

tamam probiyotik olarak diazyme iyidir.
Recai bey merhaba,
Bugün ilac kullanımı bitti. Ancak dışkısı aklıma takıldı. Karaciger hastalığı/yetmezligi gibi birsey olma söz konusu mu, yoksa normal mi bu sürec? Dıskı resimlerini asagıda paylasıyorum; yardımlarınız için teşekkürler..

Ekli dosyalar

• son 2.jpg
    son 2.jpg
    531.3 KB · Görüntüleme: 43
  • son1.jpg
    son1.jpg
    446.7 KB · Görüntüleme: 43
Recai bey merhaba,
Bugün ilac kullanımı bitti. Ancak dışkısı aklıma takıldı. Karaciger hastalığı/yetmezligi gibi birsey olma söz konusu mu, yoksa normal mi bu sürec? Dıskı resimlerini asagıda paylasıyorum; yardımlarınız için teşekkürler..
Karaciğer yetmezliği olabilir mi bilemem, dışkılar iyi görünmüyor. Probiyotik ve multivitamin takviyesinden sonra elektrolit takviyesi de yaparsanız iyi olur. Ondan sonra tekrar sulphamezathine kullanabiliriz.

Karaciğer yetmezliği olabilir mi bilemem, dışkılar iyi görünmüyor. Probiyotik ve multivitamin takviyesinden sonra elektrolit takviyesi de yaparsanız iyi olur. Ondan sonra tekrar sulphamezathine kullanabiliriz.
Peki kullanımı 10 güne ceksem iyi olur mu? Bugün 8. gündü.

Yok, hayvan dinlensin. Probiyotik, multivitamin ve elektrolit takviyesi yapın daha iyi olur :)
Peki bu 2 gün ge oral ile probiyotik vereyim, diger 2 günde multivitamin vereyim. Georal ile probiyotigi bir verebiliyorum degil mi.

Evet probiyotik ile ge oralı bir verebilirsin.
Probiyotige basladık. Sanırım karaciger degil böbrek sorunu var. Dıskı icin yorumunuz var mı? Ayrı baslık acayım mı dıskı analizi icin?

Bir de bu tür ilac uygulamalarından sonra mantar icinde tedavi uygulayın diye bir video izledim. Her hangi bir sey vermeme gerek varmı?

Ekli dosyalar

• IMG_4859snnn.jpg
    IMG_4859snnn.jpg
    262.4 KB · Görüntüleme: 39
Probiyotige basladık. Sanırım karaciger degil böbrek sorunu var. Dıskı icin yorumunuz var mı? Ayrı baslık acayım mı dıskı analizi icin?

Bir de bu tür ilac uygulamalarından sonra mantar icinde tedavi uygulayın diye bir video izledim. Her hangi bir sey vermeme gerek varmı?
Dışkıda ishal durumu söz konusu gibi görünüyor. Antibiyotik kullanımları sonrası mantar artıyor. Probiyotik, multivitamin ve elektrolit takviyesinden sonra durumuna bakalım, eğer dışkıda bi değişkenlik yoksa siyahlı dışkı devam ediyor sa tekrar bi sulphamezathine kullanabiliriz.

Dışkıda ishal durumu söz konusu gibi görünüyor. Antibiyotik kullanımları sonrası mantar artıyor. Probiyotik, multivitamin ve elektrolit takviyesinden sonra durumuna bakalım, eğer dışkıda bi değişkenlik yoksa siyahlı dışkı devam ediyor sa tekrar bi sulphamezathine kullanabiliriz.
Tesekkurler, 2. bir kullanıma kadar gaga tasını ve kumunu tekrardan kafese koyabilir miyim?

Gunaydın, Vitamin kullanımımız bitti dün bir de K vitamini verdim dıskı hafif koyuya döndügü icin.
Bugünkü ilk dıskısı ve gece dıskısını paylasıyorum.
Probiyotiğe başladınız mı? Probiyotik ve elektrolit bir verebilirsiniz

Probiyotiğe başladınız mı? Probiyotik ve elektrolit bir verebilirsiniz
Bugün tekrardan probiyotik + elektrolit vereyim. ilactan sonra 2 gün probiyotik + 2 gün vitamin vermistim. Bu arada ilk defa dıskısı poposuna yapısmıstı. Sabah temizledim.

Merhaba Dıskımızın son halidir. Sizce düzelme var mı? Halsizliğimiz yok. Bu hafta 1 yumurta haşlayıp verdim. 5 gün probiyotik ve elektrolit yaptım. Suan düz su veriyorum.

Dışkıda düzelme var sadece ishal devam ediyor. 1,2 günde normal su verin. Ondan sonra tekrar yazın, sulphamezathine tekrar kullanıcaz ishalini geçirmek için. Dışkı rengi yeşil gözüküyor öyle değil mi?

Geri