Karadeniz Pet

konuşma eğitimi yardım

olcay

Meraklı Üye
muhabbet kuşumu aldığımda 35 -40 günlüktü 1 ay oldu beraberiz aldığım günden 2 gün sonra alıştı bana kafesine girmek dahi istemiyor sabah çıkıyor kafesten gece zor sokuyorum kafesine ben kapıdan girince sabeni görür görmez hemen omuzuma uçuyor yatana kadar omuzumda yanaklarımı gagalıyor durmadan konuşuyorum seviyorum elimle kafasını kaşıyorum bayılıyor artık alıştı hemen kaşımam için kafasını uzatır oldu vitamindir parait ilacı dır hrpsini düzenli kullanıyorum gerektiği gibi ayrılmaz olduk şuan bile yazı yazdırmıyor parmaklarımı gaglıyor yani bukadar arkadaşız acaba nezaman konuşur bolbol muhabbet ediyorum işten bile görüntülü arayıp konuşuyorum beni görünce telefonda bile hemen ötüyor konuşması için ne yapmam gerek bukadar alışması yetrli değilmi yapmam gereken nevarsa yazarsanızseinirim konuşmasada olur tabi ama konuşmasını çok istiyorum da :)

kuşum şaşkın :)

emay6V.jpg

Sürekli konuşun onunla ilgilenin umrunda degeilmiş gibi davransa bile bi yerden sonra arka arkaya kelimeleri söylemeye çalişiyorlar sabirli olmak lazim

Kuşunuzu egitmeye çalişirken lütfen onu aç birakmayin yaziktir bu vicdansizliktir yapmayin

Bayagi sicakkanliymiş hemen omuza geldigine göre yavaş yavaş konuşur da
Uzun ömürler dilerim kuşunuza

önerileriniz için tşklr aldığımdan beri hiç aç bırakıp eğitmeye çalışmadım yemini hergün tamamlıyorum kafesindeki malzemelri sabunlu sıcak suyla her hafta yıkıyorum zaten kafeste de sadece gece duryor gündüz sokamıyorum kafese kafse koysam çıkmak için kendini parçalıyor kasenin kapısnı kilitlemeyince kafasıyla açıp hemen omuzuma geliyor sabırla konuşuyorum adını durmadan diyorum güzel sözlerle seviyorum hep umarım konuşur canım şaşkınım :)

Kuşun yapısına bağlı kardeşim , ben ne kuşlar biliyorum benim eniştemin kuşu vardı adam aldığı günden 1.5 ay sonra nasıl konuşturdu tamamen kuşa ilgine bağlı ve ona gösterdiğin şefkate bağlı aç bırakma kuşu sürekli bir kelimeyi söyle dur günde 100 kere söyle . Kuşu aç bırakırsan senın zarar vermeye çalıştıgını sanabilir lütfen aç bırakma . Örneğin benim kuzeniminde vardı muhabbeti alalı 2.5 yıl olmuştu şimdi rahmetli oldu tabii yani çocuk şefkat göstermezdi pek kuşta konuşmadı zaten . Cinsiyeti ilede alakalı bir şey bu . Kuşunuzun cinsiyeti nedir ? Erkek ise konuşma eğilimi daha çok gösterir . Dişi ise pek konuşmaz ama daha çok cana yakın olur . Size yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

Olcay bence senin kuşun konuşur kuşunla ilgilniyorsun yalniz birakmiyorsun gibi geldi bana

Sevgi göster yeterki hayvan mutlu olsun bence bunlar ona ömür boyu yetecek şeyler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:50 -->-> Daha önceki mesaj 01:48 --

Bu arada ev kazalarina karşi evde yabanci birileri falan varken kafesinde durmasi daha saglikli bir durum Allah korusun

Veya ev halki kalabaliksa da dikkatli olun lütfen

kuşum erkek adı şaşkın ilgileniyorum iyce ben konuştukca onunla oda acayıp ses çıkartıyor boğazdan geliyor sanki aç bırakmadım bugüne kadar aç kalmasına dayanam ki nezaman yemek yesem oda masada yanımda yemliğinden yiyor elimden yem yiyor çok güzel alıştı hafta sonları sabahtan akşama kadar omuzumda bende bıkmadan bakıyorum şaşkına

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:32 -->-> Daha önceki mesaj 23:26 --

Olcay bence senin kuşun konuşur kuşunla ilgilniyorsun yalniz birakmiyorsun gibi geldi bana

Sevgi göster yeterki hayvan mutlu olsun bence bunlar ona ömür boyu yetecek şeyler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:50 -->-> Daha önceki mesaj 01:48 --

Bu arada ev kazalarina karşi evde yabanci birileri falan varken kafesinde durmasi daha saglikli bir durum Allah korusun

Veya ev halki kalabaliksa da dikkatli olun lütfen

ev halkı kalabalık değil eşim ve ben varım ben işe gidiyorum sabah öğlen bazen aryıp görüntülü seviyorum oda hemen ötmeye başlıyor şuan bile bana yazı yazdırmıyor parmaklarımı gagalıyor :) ismini tekararlıyorum durmadan babacık cici kuş güzel kuş vb kelimelerle seviyorum oda dinliyor yanında çok rahat ahreket ediyorum hiç bi korkma hareketi göstermiyor bana iyce güveniyor diye düşünüyorum

Geri