petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuluçka dönemindeki kuş için soru

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve selen canaydın bedel tarafından 27 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    konu başlığında da yazdığım gibi kuluçka dönemindeki dişi kuşlar gündüzleri yuvalığın içinde yumurtanın üstüne yatarlar ama gece olunca nedense dışarı çıkarlar eşlerinin yanına..ben bunu çözemedim neden bu şekilde oluyor?aydınlatabilirseniz sevinirim?şimdiden verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim :)

2. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    azıcıkta kocaya ilgi göstersin canım.sende yani

3. Aysetursak

Ben de şu an merak ettim. Ve o yumurtalar gece soğumuyor mu

4. Hakan Kuş

bu soruların cvbını bende merak ediyorum :)

5. Tuan MAKSEL

Gece karanlık sitres yaratabilirmi. buda çıkmasına sebeb olabilir.. kafesin etrafının aydınlanmasını sağlayıp gözlemlemek lazım.

6. Akif GÜZEN

Gelecek cevapları merakla bekliyorum ve bir iki yorum yapmak istiyorum. (Unutmadan sadece yorum. Konu ile alakalı bir fikrim yok ve bu nedenle aklımdan geçenleri yazıyorum sadece..:D)

Kuş doğası gereği gün ışığında kuluçka da yumurtalarını koruyup kolluyordur. Gece olduğunda ise (malum karanlıkta yuva daha güvende olur sanırım) gerek yem gerek tuvalet gerekse eşine ilgi göstermek için yuvayı bir süreliğine terk ediyor olabilir.

Bunlar sadece aklımdan geçen düşünceler. Gelecek cevapları bende merak ediyorum.

7. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    Gündüz de sürekli içerde değil ki arada çıkıyor :) ama gece daha çok çıkıyor bende anlam veremedim :)

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    çok ilgilenirse tepesine çıkar olmaz :D

kafesin etrafını aydınlatınca da korkuyorlar ciyak ciyak bağırıyorlar

hiç bi fikrim yok çokta merak ediyorum

yok gündüz benim kız hiç çıkmadı gibi bişeydi gece çıktığında bi daha girmiyor saat 19:00 da bi çıkıyor akşam sabaha kadar girmiyor peki o yumurtalar soğumuyor mu ben anlamadım bu işi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:00 -->-> Daha önceki mesaj 13:59 --

yani ayşecim çok merak ediyorum bende

9. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    yinemi üfürdün D:

10. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    hayır daha bişeyin olduğu yok ama geçen kuluçkasında bu şekildeydi o yüzden sormak istedim :D merak ediyorum

11. Tahsin ÖZDEN

arkadaşlar bildiğim kadarıyla anlatayım genelleme yapıyorum yumurta üzeri kuluçkaya yatan kuşların genellikle sıcak ülke kuşları içindir.
    bu türler yumurtaların aşırı sıcaktan etkilenmemesi için içgüdüsel olarak yumurtayı serinletme gibi bir davranışları wardır ve bazı kuşlar bunu önce kendilerini ıslatıp sonra yumurta üzerine yatarak yaparken muhabbet kuşlarıda evre evre yumurtaların sıcaklığını stabil tutmak adına yumurtaların üzerinden kalkar zaman ayarlaması yapmamasının sebebi oda sıcaklığı ile alakalıdır.yani bulunduğu yer ne kadar sıcaksa yumurtaların üzerine gitmesi o kadar uzun sürecektir.

12. Ezel ALBAYRAK

Beğenileri:
    0
    yeğeninde bazen çıkıyo gece dışarı eşinin yanına kendini kaşıyor su içiyor yine tekrar yerine gidiyor

la sen daha 1 yavru alamadan yeğenin 2. kuluçkaya geçti double teyze oldun zuahhaha muahha hatta lelelele

13. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    çok teşekkür ederim gerçekten çok merak ediyordum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:27 -->-> Daha önceki mesaj 14:26 --

vay be maşallah ne yapim herşeyleri tam ama koca bir AMA :D

14. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1

sendede daha tık yok değilmi selen

15. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    erkek yumurtaları kırdıktan sonra bi daha da tık olmadı :(

16. Mustafa Enes Gültekin

Beğenileri:
    0
    Gece sessiz ortam olur yemini suyunu içer ve kendini yumurtaların soğuma durumuna göre ayarlar sonra geri yatar üstüne diye tahmin ediyorum.

17. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    vallaha benimkilerdede daha tık yok.erkek zaten tüye girdi.şimdi gidip etraftan hoca veya üfürükçü arıyacağım belki faydası olur :)

18. Ezel ALBAYRAK

Beğenileri:
    0
    hedef lutino :G

19. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    sizde yapabilirsiniz suni döllemeyi çok kolay :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:46 -->-> Daha önceki mesaj 16:46 --

kıskandırma insanı gelirim bütün kuşlarını salarım :p:D

20. Tuan MAKSEL

Kuşların kızışkın olması şartmı üfürük işi için :) dişi kızışmadan yapılsa ne olur acaba.

Sayfayı Paylaş