petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuluçkada ki yumurtalar biraz acil

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve kayzetr tarafından 20 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. kayzetr

kayzetr Guest

merhabalar 1 çift muhabbet kuşum var
    dişi 2 yaşı geçti erkek ise 1.5 yaşında 27 nisan'da ilk yumurtayı gördüm çok heyecanlandım. Görür görmez'de hemen sessiz ısı derecesi normal bir odaya insanlardan uzan bir yere kafesi koydum. sadece yem ve su işlerine baktım.
    Bugün ayın 20'si yanlız baktım çıkmadı 23'gün oldu bir belirti yok Işıkla kontrol ettim lakin sanki hepsi boş
    Bugün dayanamayıp 1 tanesi'ni kırdım - bildigimiz gibi tavuk yumurtasını kırıp tavada pişirdigimiz gibi'ydi sarı ve beyaz katılaşma vs yoktu Lütfen yardım edin 23 gün normal midir?

2. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Keşke yer değişikliği yapmasaydın

3. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    belki ilk yumurtası çıkmamıştır da diğerleri çıkacaktır...rahatsız etmeyin biraz daha bekleyin...bir tanıdığımın kuşu 7-8 tane yumurtladı...ilk yumurtası çıkmadı en sondaki yumurtalardan yavru çıktı...tüm yumurtaları bekleyin inşaallah bir kaç tane yavru çıkar...

4. kayzetr

kayzetr Guest

tesekkürler

Öncelikle yorumunuz için teşekkürler 'Yer degisikligi yapmamın nedeni evdeki misafir gelip gitmesinden dolayı ama yer degisikligi sorun olacagını zannetmiyorum

Yorumunuz İçin teşekkürler -Işık ile baktıgımda sadece 2 tanesinde çok az fark var bugün tam 23 gün oldu sizce normal'midir?

5. Uğur ÖZTÜRK

6. kayzetr

kayzetr Guest

tesekkürler

Hemen kontrol ediyorum 30 gün bekleyelim bakalım peki 30'gün ü gectikten sonra yumurtaları almak
    'mı gerekiyor_

7. Uğur ÖZTÜRK

30günü ben kafamdan uydurmuştum 23 günü geçmişse deneyebilirsin
    benimde bilgim inan senin kadardır forumda araştırarak öğreniyorum yavaş yavaş ilgilenen biri çıkar elbet

8. kayzetr

kayzetr Guest

teşekkürler

Yorumunuz için teşekkürler en azından kendi düşüncenizi söylediniz. Bakalım belki daha yararlı bilgi verecek arkadaşlarımız gelir

9. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    Yorumunuz İçin teşekkürler -Işık ile baktıgımda sadece 2 tanesinde çok az fark var bugün tam 23 gün oldu sizce normal'midir? [/QUOTE]

birde şöyle bir yöntem duymuştum...bir kabın içine ılık su doldurun...yumurtaları atın içine...içinde yavru olanlar hareket ediyor...diye duymuştum deneyin isterseniz...

10. kayzetr

kayzetr Guest

birde şöyle bir yöntem duymuştum...bir kabın içine ılık su doldurun...yumurtaları atın içine...içinde yavru olanlar hareket ediyor...diye duymuştum deneyin isterseniz...[/QUOTE]

Murat abi Biraz önce denedim hareket etmediler video'sunu izledim yalnız 5 yumurtada 3 tanesi suya batıyor 2 tanesi su üstünde kalıyor batan'lar ise yarıdan fazla batıyor -

11. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    ana sayfadaki videoyu izledin denedin ve sonuç buysa...hayırlısı olsun...yapacak bir şey kalmamış...üzülme nasıl olsa yeniden yumurta yaparlar...nasıl olsa eşler...

12. kayzetr

kayzetr Guest

Peki batan yumur'ta neden içinde yavru'mu ölmüş?

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu yumurtadan ölmüş

,
  2. muhabbet kuşum 4 yumurtadan 3 tanesi çıktı