petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kursakta Şişlik

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve HolyHunter tarafından 15 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. HolyHunter

HolyHunter New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba,

Kuşum dün akşamdan beri çok halsiz. Hep bir uyku halinde, tüyleri kabarık. Yem yiyor gene. Kuyruğu düşmüş durumda. Anlayamadım Kursakta şişlik varmı. Fotoğraflarını çektim. Yoksa nezle mi.

2. Fatih BUYURUCU

Fatih BUYURUCU Active Member

Beğenileri:
    3
    Kuşunuz tüye girmiş o Yüzden halsiz vede soğuk almış gibi vitamin takviyesi yapın dışkısında bir problem varmı

3. HolyHunter

HolyHunter New Member

Beğenileri:
    0
    Dışkısı da normal.

4. Ezoremzo

Ezoremzo New Member

Beğenileri:
    0
    Aviastim koyduk suyuna olur mu baska bir sey yapmak gerekir mi

5. Fatih BUYURUCU

Beğenileri:
    3
    O zaman tüyden dolayı bu kadar halsizdir kuşunuz ustalarımız yerdım edecektir benim bilmediğim bir durum varsa sizlere yardımcı olurlar

Astım mı kuşunuz?

6. HolyHunter

HolyHunter New Member

Beğenileri:
    0
    Su içtikten sonra yutmakta falan zorlanıyor. Kursakta tıkanmadan olabilir mi acaba.

7. Fatih BUYURUCU

Beğenileri:
    3
    ustalarımız yardımcı olsun sizlere benim aklıma soğuk aşmış olabileceği geliyor

#7 Fatih BUYURUCU, 15 Nisan 2015
    Son düzenleme: 15 Nisan 2015
  8. Ezoremzo

Ezoremzo New Member

Beğenileri:
    0
    İnsallah tuy dokumunden dolayidir

9. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Fatih kardeşimin dediği gibi kuşunuz tüyde dışkı normal diyorsunuz ama kuşunuz soğuk almış gibi ilk olarak bulunduğu ortamı sıcak olarak ayarlayın,kafesi temiz olsun,vitaform var ise suyuna buğday tanesi kadar verin 3-4 gün uygulayın inş toparlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:10 -->-> Daha önceki mesaj 20:09 --

Ek olarak yulaf vermeyin kafes dibinde gördüm,bazı kuşlar tüy Dönemi'ni ağır atlatır b vitamini takviyesi de yapabilirsiniz.

#9 Cihan UYĞUR, 15 Nisan 2015
  10. HolyHunter

HolyHunter New Member

Beğenileri:
    0
    Anladım, daha önce bir konuda arkadaş yulafı eksik etmeyin kafesten demişti. Bizde verdik öyle kaç gündür eksik etmedik. Dikkate alacağım.

11. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Yulafı neden vermeyin dedim,yulafa hiç bir kuş yok demez yalnız serinletici özelliği olduğu için şu dönemde vermeyiniz.geçmiş olsun inş toparlar

#11 Cihan UYĞUR, 15 Nisan 2015
  12. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Söylediğinize katılmıyorum. Avian (Kanatlı) veterinerleri tüy dökümünde yulafı özellikle tavsiye ederler. B vitamini içerir. Yapay vitamin yerine doğal vitamin alması lazım

13. batibirol

batibirol New Member

Beğenileri:
    0
    Bence sorun tüğden değil

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:00 -->-> Daha önceki mesaj 07:59 --

Holyhonter kafasını arada bir sağa sola sallayıp kafes tellerine yapışmış bir şekilde yem buluyor musun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:02 -->-> Daha önceki mesaj 08:00 --

Kuşu eline al kursak tarafında şişlik varmı bak ben kursak mantarından suphelendim bu konuyu bir araştır bak bakalım belirtileri ayni mi olmazsa bir veterinere git

14. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Eğer kuş tüydeyse ki tüyde(extra soğuk algınlığı yoksa) banyo verebilirsiniz. Yulaf verebilirsiniz. Yulaf ve banyo tüyü rahat atlatmasına yardımcı olacaktır. Yine mama,yem ve suyunu taze tutun. Geçmiş olsun.

15. HolyHunter

HolyHunter New Member

Beğenileri:
    0
    Yok bu şekilde bulmadım hiç. Kursakta şişlik olduğunda yem yemeye devam eder mi? Benim ki yem yemeye devam ediyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:28 -->-> Daha önceki mesaj 09:26 --

Usta olayı şöyle söyleyebilirim. Kursakta şişlik olsa yem yiyor mu. Ama su içerken baya zorlanıyor. Su Geçmiyor sanki Boğazından. Zaten aşırı bir halsizlik var. Bu tüyden olabilir dedi arkadaşlar. Nezle de olabilir. Ama dışkısı normal. Yani anlayamadım bende. Birde nezle ise hangi antibiyotik ilacı kullanmamı önerirsiniz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:30 -->-> Daha önceki mesaj 09:28 --

Sanıyorum cihan bey nezle olduğunu düşündüğü için yulafda serinletici olduğu için vermeyin dedi.

16. Kayahan Günay

Beğenileri:
    7
    çabucak eski haline döner inşallah

17. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Kuş hem tüyde hemde soğuktan etkilenmiş gibi düzenli olarak vitamin takviyesi yapın, petek yada soba ya yakın ama onu çok fazlada rahatsız etmeyip sıcak tutucak bir yere koyun kafesini.

18. HolyHunter

HolyHunter New Member

Beğenileri:
    0
    Peteğin yanına koydum. Ancak Peteğin yanında ben terliyorum. Gecede malum kafes kapalı. Işıklar kapalı. Sıcaktan etkilenirse bu seferde çıkamaz diye düşündüm de Peteğin biraz uzağına koydum. Aşırı sıcaktan rahatsız olduğu zaman kanatlarını açıyor normalde anlıyorum rahatsız olduğunu da. Dün akşam bütün gece peteğin yanındaydı. Hiç kanatlarını açmadı. Dedim Kapmış soğuğu.

Birde vitamin takviyesi Antibakteriyel ilaç koydum suluğuna. Avisol-A var onu mu koysam. Karar veremedim. Veya başka bir öneriniz varmı.

#18 HolyHunter, 16 Nisan 2015
    Son düzenleme: 16 Nisan 2015
  19. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Peteğin yanında olmaz. Bizim farkedemediğimiz ama kuşları etkileyen hava akımları var etrafında. Sağlam kuşu hasta edersiniz. Bence alın peteğin yanından.

20. HolyHunter

HolyHunter New Member

Beğenileri:
    0
    2-3 saat kadar peteğin yanında bıraktım da sonradan aldım. Şu an peteğin yanında değil. Nezle ise antibiyotik ne öneriyorsunuz. Aviastım diye bir antibakteriyel var onu verdim. Ama artık antibakteriyel yeterli değil sanırım pek etkisi olmadı. Gerçi 1 günde etkisi hissedilir mi. Hissedilse bile kuş zaten tüyden dolayı gene halsiz. Yani şu dönemde hasta mı değil mi onu bile anlayamıyorum.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu kursakta şişlik

,
  2. muhabbet kusumun kursagi sisti oldu ne olabilir

,
  3. kursaginda şişlik diskisinda yem var

,
  4. Muhabbet kusu kursagi sis,
  5. muhabbet kuşu sürekli su içiyor kursağı şiş