petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuruma hastalığı (erkek mubişim yemini yiyor suyunu içiyor ishali yok amaaaa)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve selen canaydın bedel tarafından 25 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    konu başlığında da belirttiğim gibi sanırım kuruma hastalı bizim tosuncuk zayıfladı yemini yiyor suyunu içiyor ishali yok ama hep kabarık duruyor hayvancağız acilen ne yapmam gerek yardım edin

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Geçmiş olsun Selen hanım. Ben uygulamadım ama Biteral isminde tablet ilaç var. Eczanelerde bulunur. Tableti 8 parçaya bölüp her gün bir parçasını suyuna karıştırabilirsin.

3. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    teşekkür ederim levent bey peki bu dediğiniz ilaç yarıyor mu internette flucan diye mantar ilacı var video çekmiş bir bey o ilacı almak istiyorum birde elma sirkesi ..karşımda şimdi mubişim yemek yiyor su içiyor ishali yok ama hep kabarık durumda sinirden ağlamaya başladım

4. Kayahan Günay

Beğenileri:
    7
    geçmiş olsun eski haline tez zamanda döner inşallah

5. Levent ACAR

Beğenileri:
    72
    Mantara karşı kullanılan bir ilaç flucan. Ancak senin kuşun neden kabarık durduğunun tespit edilmesi gerek. Kuruma dedin diye ben yazdım Biteral'i. Kuşlar hastalandıklarında çoğu zaman zayıflar. Her zayıflayan kuş kuruma hastalığı olduğu anlamına gelmez. Sizdeki kuşun probleminin tespit edilmesi gerek bence. Veteriner hekime göstersen iyi olur.

6. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar Biteral 500mg isimli ilaç insanlarda genelde bakteriyel barsak enfeksiyonunda (yani ishal) kullanılır. Kuşda ishal yokken veya bu antibiyotiğe gerek olan bir enfeksiyon yokken kullanmak ne kadar doğru acaba. Bu biraz deneme yanılma yöntemi oluyor. Bence varsa bir veterinere danışın

7. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    uludağ üniversitesi veterinerlik fakültesi hayvan hastanesine götürdük tosunumuzu vitamin ve antibiyotik verdiler kullanmaya başladık

8. Levent ACAR

Beğenileri:
    72
    Nesi varmış?
    Antibiyotik ne verdiler?

9. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    iki kişi baktı tabi eski enerjisi yoktur ama yinede hareketli dediler ne kadardır mubiş böyle diye sorduklarında 3 haftadır dedim kuruma hastalığından şüpheleniyorum dedim ordaki bayan eğer kuruma hastalığı olsaydı 3 hafta yaşamazdı ölürdü dedi..

ilaçlarımız ise supravit (vitamin)
    tetradox 100 mg kapsül (buda antibiyotiğimiz)
    Allahtan yemek yiyor su içiyor iştahı yerinde yani
    biraz internette araştırdım az önce de yemek yemezmiş su içmezmiş eğer kuruma hastalığı olsaymış..tek isteğim oğluşumun bian önce eski sağlığına dönmesi..

10. Levent ACAR

Beğenileri:
    72
  11. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    teşekkür ederim levent bey peki 3 hafta içinde dedikleri gibi ölür müydü

12. Levent ACAR

Beğenileri:
    72
    Benim beslediğim kuşlarda kuruma hastalığı denilen hastalığa rastlamadım ancak tedavisinin zor olduğu söyleniyor. Antibiyotiğin fayda etmediği Mega bakteri denen bir bakteri kuşu maf-ı perişan ediyor.

13. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Çok geçmiş olsun flucan güvercinlerde kullandım horozlardada çiçek hastalığına iyi geliyor tetramix dediğinizde hap mi yoksa kapsül şeklinde mi onu da bir muhabbetkusumda kullanmıştım çok eskiden mecbur kalmıştım ama. İlaç kullanmak adetim değildir hele vitamin hiç kullanmam inşaallah en kisa zamanda iyileşir

14. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Megabakteri her kuşta var.Bu bakterinin oranının artması kuruma yapıyor.Yani her kuşta potansiyel var ancak güzel bakılan kuşlarda bu risk azalıyor. Bağırsaktaki megabakteri oranını düşüren şey asit dengesinin sağlanması. Yani suyuna damlatılan elma sirkesi bunu önlemeye yardımcı oluyor. Tabi asit oranını fazla arttırmakta tehlike. Her şey de olduğu gibi ölçülü olmak şart. Bir de probiyotikte önleyici işlev görüyor. Şimdi sen bir de antibiyotik tedavisi yapacaksin ki bağışıklığını tekrar toparlaman gerekecek. Forumdaki arkadaşların antibiyotik öncesi ve sonrası probiyotik takviyesiyle bağışıklığını desteklemek gerektiğini söylediklerini gördüm.

15. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    Oglum öldü deli gibi yem yiyordu su iciyordu yiye yiye öldü gömdük esimle..yeni aldik daha kucuk erkek yavru ceresi pembe disi var zaten

16. Hakan Gungor

Hakan Gungor New Member

Beğenileri:
    0
    Cok uzuldum Selen hnm :( Basiniz sagolsun... Elinizden geleni yaptiniz.. Keske herkes sizin kadar duyarli olabilse....

#16 Hakan Gungor, 28 Nisan 2015
    Son düzenleme: 28 Nisan 2015
  17. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    Cok tesekkur ederim Hakan bey halen cok üzgünüm

18. Levent ACAR

Beğenileri:
    72
  19. Bozo-27

Bozo-27 Member

Beğenileri:
    1
    Geçmiş olsun Selen Hanım , sanırım sizin dişinizde bu şekilde vefat etmişti , sebebini bir araştırın derim belki yemlerinizden kaynaklı bir sıkıntıdır veya beslenme düzen ve şekillerinden . Bu sebebi bulamazsanız her aldığınız kuşun sonu bu olacaktır.

20. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    geçmiş olsun.

Sayfayı Paylaş