Karadeniz Pet

kuruma hastalığı

Fıstık ile limon

Yeni Üye
Kuşlarımda kuruma hastalığı var uçamıyorlar nerdeyse birde göğüsündeki kemikler batıyor ve sürekli kabarık duruyor.
Nasıl tedavi ederim?

Kuruma olduğuna eminmisiniz. Kuruma bildiğim kadarıyla dışkı analizi yapılarak teşhis konulabilen bir durum. Kurumayla aynı belirtileri gösteren birçok hastalık olabiliyor.

Kuruma olduğuna eminmisiniz. Kuruma bildiğim kadarıyla dışkı analizi yapılarak teşhis konulabilen bir durum. Kurumayla aynı belirtileri gösteren birçok hastalık olabiliyor.

Dün konu açtım resimde vardı kuruma hastalığı denildi.
Kuş kabarık duruyor hafif sulu yeşil dışkı ve göğsündeki kemik dokununca anlaşılıyor sivri gibi birde kuş koltuktan koltuğu anca uçuyor.
Dediğiniz gibi başka rahatsızlıkta olabilir belirtiler bunlar
resim linkleri
http://i.hizliresim.com/P6BAW7.jpg
http://i.hizliresim.com/7XPpaY.jpg

Son düzenleme:
Bildiğim kadarıyla kuruma gözle teşhis edilebilen bir hastalık değil.Tahlil ile teşhis konulabiliyor. Bu yüzden yanlış tedaviye başlamadan önce kesin tanı konulması gerekiyor.Bu da dediğim gibi tahlil yapılmasını gerektiriyor.

arkadaşlar defalarca yazdım her kabaran kuş zayıflayan kuş kuruma deildir.iç parazit sorununda zayıflar koksıdoz,salmonella,e-colide kurumayla aynı belirtileri gösterir ve saydığım herbir hastalık kuşu zayıflatır.labrtuar verileri olmadan hastalığa teşhis konulmaz.tahlıl ıcın ımkan yoksa deneme yanılma yöntemınden başka yapılacak bişey yoktur.

arkadaşlar defalarca yazdım her kabaran kuş zayıflayan kuş kuruma deildir.iç parazit sorununda zayıflar koksıdoz,salmonella,e-colide kurumayla aynı belirtileri gösterir ve saydığım herbir hastalık kuşu zayıflatır.labrtuar verileri olmadan hastalığa teşhis konulmaz.tahlıl ıcın ımkan yoksa deneme yanılma yöntemınden başka yapılacak bişey yoktur.

Burda konu açmıştım kuruma demişlerdi internettede aynı belirtiler var burda veteriner yok şimdi nasıl bir tedavi uygulucam?

Geri