Karadeniz Pet

kuş ayırma

Taner ALTIN

Emektar Üye
arkadaşlar mavişime aldığım dişiyi ayırmak istedim çünkü daha zaman ihtiyacı vardı ve bende onu ayrı bir kafese aldım dişiyi hazırlamak ve kızıştırmak istiyorum ceresi daha beyaz :) bunun için nasıl bir mama yapmalıyım ve neler vermeliyim şimdiden teşekkürler :)
bu dişim
oZ6mkm.jpg

gA9GWR.jpg

imzadaki ise onun eşi maviş :) maşallahları eksik etmeyin yorumlarınızı bekliyorum :)

Masallah. Disinin ceresinin beyaz olmasi kizismadigi anlamina gelmez. Disi gayet eriskin ve hazir duruyor. Bence yan yana koy birbirlerine alissinlar. Ayirma islemi genelde en son uygulanan yontemdir.

Yumurta Maması veya Nijer tohumu kullanabilirsin

Masallah. Disinin ceresinin beyaz olmasi kizismadigi anlamina gelmez. Disi gayet eriskin ve hazir duruyor. Bence yan yana koy birbirlerine alissinlar. Ayirma islemi genelde en son uygulanan yontemdir.

hocam ayırdıktan sonra baktım dişi tellere kur yapıyordu galiba hazır aynı kafesteyken yuvalığa falan bir kaç kez girdiği de oldu her gün kapısından içeri bakıyordu yuvalığın alışkınlar birbirlerine öyle bir ötüyolar ki kafalarını kaşıyolardı yem kusuyordu erkek eş olmuşlardı galiba 2 3 hafta yan yana kaldılar hocam tekrar dişiyi erkeğin kafesine mi koyayım :)

Haftada 2 kez 1'er kasik yemlerine nijer karistirabilirsin. Bircok hazir mama var ya da kendin yapacaksin. Sitede mama tarifleri mevcut. Bunun yaninda probiyotik ve vitamin takviyesi de yapabilirsin.

Haftada 2 kez 1'er kasik yemlerine nijer karistirabilirsin. Bircok hazir mama var ya da kendin yapacaksin. Sitede mama tarifleri mevcut. Bunun yaninda probiyotik ve vitamin takviyesi de yapabilirsin.

hocam mamayı kendim yapacam birde dişim şuan sürekli kafa sallıyor yem kusuyormuş gibi yapıyor galiba hazır bir dişi erkeğin yanına atayımmı tekrardan :)

Sen yanina at. Ver mamayi,yemi. Fazla rahatsiz etme. Yakinda guzel haberlerini alirsin insallah.

es tuttu mu? Ne zamandır bırlıkteler?

Yan yana kalmalari birbirlerine alsmalari icin daha iyi. Ileride baktin yavru alamiyorsun en son ayirma yontemini denersin Taner. Masallah ikisine de.

Geri