Karadeniz Pet

Kuş gagasını tele geçirip kafeste asılı duruyor

Ali Kocaman

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar muhabbet kuşu beslemede biraz yeniyim.Bu gün aldığım kuşu kafese koyduğumda internette kuşu aldığınız gibi salın yazan yerler gördüm.Bende kuşu saldım ilk başta her şey iyiydi kafesin kapısını açık bıraktım kendi canı isteyince çıktı ama kafasını duvara cama hatta avizeye bile vurdu.bende yakalamaya çalıştım fakat bu kısımda resmen cephe savaşı yaptık.en sonunda o yorgunken yakalayıp kafese koydum.Arkadaşım olacak salağın biride kuşu eline al sev öyle kendine gelir gibi şeyler dedi.Bende elime alıp sevmek için aldığımda kuş feryadı kopardı bu sefer kafesine geri koydum.Gagasını tele geçirip ağzını açık bırakıyor aynı zamanda kafesin teline yapışık vaziyette.Meyve sever diye muz verdim hareket etmedi,dikiş ipine 1 lira bağladım belki dikkatini çeker diye çünkü parlak şeyleri seviyorlarmış topaç gibi sallıyorum hiç oralı olmuyor.Ne yapmam gerekiyor sizce yardımcı olursanız çok sevinirim.

Kus yeniyse kafese asili uyuması gayet normal kendini güvende hissedene kadar öyle uyur bu yaklaşık 1 hafta on gün sürer bu arada kus kafeste odayı öğrenmez ama aldığınız gibi salmaniz kotu olmuş kafesini tanisaydi keşke iyi aksamlar.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba arkadaşlar muhabbet kuşu beslemede biraz yeniyim.Bu gün aldığım kuşu kafese koyduğumda internette kuşu aldığınız gibi salın yazan yerler gördüm.Bende kuşu saldım ilk başta her şey iyiydi kafesin kapısını açık bıraktım kendi canı isteyince çıktı ama kafasını duvara cama hatta avizeye bile vurdu.bende yakalamaya çalıştım fakat bu kısımda resmen cephe savaşı yaptık.en sonunda o yorgunken yakalayıp kafese koydum.Arkadaşım olacak salağın biride kuşu eline al sev öyle kendine gelir gibi şeyler dedi.Bende elime alıp sevmek için aldığımda kuş feryadı kopardı bu sefer kafesine geri koydum.Gagasını tele geçirip ağzını açık bırakıyor aynı zamanda kafesin teline yapışık vaziyette.Meyve sever diye muz verdim hareket etmedi,dikiş ipine 1 lira bağladım belki dikkatini çeker diye çünkü parlak şeyleri seviyorlarmış topaç gibi sallıyorum hiç oralı olmuyor.Ne yapmam gerekiyor sizce yardımcı olursanız çok sevinirim.

Hocam tam bir zincirleme hatalardan olusan bi msj olmuş .
gelir gelmez salınması konusu yanlış seni tanımıyor evi tanımıyor korkusu haylı fazla olan kusun önce ortama alışması beklenmelidir . tutu sev öp konusuna gelince bende ele alışkın kuşumu günde 3 - 4 kere alıp öper oynar koyarım yerine . o kuşun feryat fıgan bagırmasının sebebi senın onu kavalayarak yakalayıp kafese koyman oldu . sana karsı güveni kırıldı . önce ona kendını affetdirmen gerekiyor . ilgi göster kafese müdahale etmeden konus . yemını suyunu günlük degiştir . eger yavruysa eline alışır .ama yavas yavas sana güveni sıfır durumda olsa gerek . elını önce kafese dokundur eger elını kafese koydugunda tedirgin olmuyorsa tünek degiştirmiyorsa rahatsa elını kafese sokup beklete bilirsin . uzunca bi süre avuclama kuşu . umarım neşesine kavuşur

iyi formlar.

Murat kardeşim mesajın için çok teşekkür ederim.Hayvanın yanında bomba patlatsak kıpırdamayacak vaziyette.Herhalde streste şuan yarına ne olur bilmiyorum ama dediklerini harfiyen yapıcam emin olabilirsin.

Baştan aşağı yanlış yapmışınız ama canınızı sıkmayın kuşa biraz zaman verin alışacaktır.

Yazik olmus korktugu icin kafese yapisir derecede asili kaliyor. Bende annesinden ayirdigimdan beri korkunca gagasi ile kafesin teline tutunuyor. Biraz zaman verin. Kus kac aylik. Suan

2 gün sakin bırak sadece yem su icin kafese yaklaş bunun dışında hiç yaklaşma kafese dinlensin sakinlessin. Sonra forumdaki eğitim tekniklerinden başla eğitime.

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zamanla düzekecektir

Arkadaşlar çok teşekkür ederim mesajlarınız için.Şu an normale döndü kafeste takılıyor.Arada bir ötmeye başladı normal görünüyor şu an her şey yaklaşık 1 hafta sonra eğitime başlarım.

kusu aldıgın yere geri ver hayvana eziyet etme gunah

Arkadaşlar çok teşekkür ederim mesajlarınız için.Şu an normale döndü kafeste takılıyor.Arada bir ötmeye başladı normal görünüyor şu an her şey yaklaşık 1 hafta sonra eğitime başlarım.

dostum bu kuşu tek besliceksen aile fertlerinin oldugu ortamda bulundur . tv sesi müzik sesi gibi şeylere tepki verecektir ötmeye baslıcaktır . aile fertlerini görmeye alişması iyi olur . aksamları 9-10 gibi uyuması icin odana veya sessiz sakın KIŞIN SICAK olan bir odaya koymanı öneririm . ne kadar ilgi okadar egitim .

Arkadaşlar her şey normale döndü.Dün biraz konuştum bunla denildiği gibi alçak ses tonuyla.Şimdi kafesin içinde kıpırdıyor yem falan yiyor normale döndü herkese teşekkür ederim.

10 aydır kuşum benimle. Ailemin evine getirdim kuşu. Bayram sebebiyle 9 gün burada kalıcaz. Ancak çiko, gagasını tellere geçirdi asılı bir şekilde duruyor, öyle uyuyor. Bunun sebebi ne olabilir? Stresten mi? Düzelir mi?

Geri