petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuş Kumu Hakkında

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mustafa URE tarafından 11 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Mustafa URE
    Gizli

Kuş kumu aldım 2. bi suluk kabına koyup kafese taksam bi sorun çıkartırmı yoksa yemlerinemi serpicez tesekkurler

2. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Bence ayrı bi yemlikte koy daha iyi istedikçe kuş yer.

3. Buğlem DEMIRKIR
    Gizli

Mustafa bey benim bildiğim kuş yemi ishali kesiyor .

4. Mustafa URE
    Gizli

sanrım hazmı kulaylaştırıyormuş öle duydum ve aldım

5. Buğlem DEMIRKIR
    Gizli

İşde mustafa bende onu demeye calıstımmm :)))

6. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Kuşlar tarafından yenilen kabuklu tohumların tümüyle sindirimine yardımcı olması için kullanılır.

7. Hakan GÖLGE
    Gizli

+++++++++++++++

8. Gokay Akgul
    Gizli

kuşlar yedılerını ogutemedgı ıcın kum yerler we oyle ogturler sındırımı kolylastırır. kum cok faydalı bısey :D

9. sinantolu
    Gizli

sinantolu Guest

sindirimi kolaylaştırmasının yanında kumun göğsü kabarttığını duymuştum ne kadar doğru?

10. Mehmet ŞEKER
    Gizli

11. mert ulu
    Gizli

mert ulu Guest

kum sindirimi kolaylaştırır.ishal olmalarını engeller ve ölümü engeller kuşlar sıklıkla ishalden ölebilen hayvanlardır yani önemlidir :)

12. Kaan KOÇ
    Gizli

Kaan KOÇ Guest

Muhabbet kuşları tarafından yutulan kuru taneli tohumlar ilk olarak kursağa gelir. Kursakta, salgıların etkisiyle yumuşayan besinler taşlığa geçer. Taşlık, kuş tarafından yutulan besinlerin iyice öğütülmesini sağlayan kısımdır. Taşlığın kasılması, besinlerin kumlar arasında sıkışarak ezilmesine ve sindirime hazır hale gelmesini sağlar. Fakat bu kum zamanla aşınarak öğütme görevini yerine getiremeyecek kadar küçülür. Bu durumda muhabbet kuşuna kuş kumu verilmelidir. Verilmediği takdirde her ne kadar kaliteli besinle beslenmiş olursa olsun bunları sindirip özümleyemeyeceğinden bu besinlerden yararlanamazlar.

( Alıntıdır )

Sayfayı Paylaş