Karadeniz Pet

Kuşlar için ödül ve ufak ceza

Berk1966

Meraklı Üye
Arkadaşlar istedigim bir şeyi yaptığında kuşuma ödül vermek istiyorum ne olabilir yakın mevkilerde yulaf aradım bulamadım dal darı hep veriyorum o kadar sevmiyor başka ne gibi ödül verebilirim birde yanlış birşey yaptığında kafese geri koyma gibi cezalar şimdiden tavsiye icin teşekkürler

GM 6 d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kıyamam ya ceza vermeseniz :) yanlış bir şey derken ne olabilir?

Isırma alışkanlığı gibi

Isırdığında önerilen şey tepkisiz kalmak aslında. Ben böyle yaptım her ısırdığında. Hatta parmağımı ısırırken dilimi şaklattım seviyor bu sesi ve bir anda odağı değişiyor :)

Isırdığında önerilen şey tepkisiz kalmak aslında. Ben böyle yaptım her ısırdığında. Hatta parmağımı ısırırken dilimi şaklattım seviyor bu sesi ve bir anda odağı değişiyor :)
Ödül olarak ne önerebilirsiniz

Ben bircok kusu odul veza yontemi ile egitiyorum ve dogru bi sekilde hemen cevaplaniyor ben genelde ekşi elma yada kabugunu yada daldari veriyorum aç bırakma yöntemini uygulamayi da hiç onermiyorum yapanlar var ya biz 1 gun ac kalsak tansiyonumuz firliyor kucucuk arkadasimiz kendini nasil anlatsin odul ve ceza yontemi en iyisi yaptiginda nazik bir dille afferim kuşuma canım oglum gibi iltifatlar kurarken odulunu verebilirsiniz petshoplarda odul yem yada mamalari var ondan verebilrsiniz

Ben bircok kusu odul veza yontemi ile egitiyorum ve dogru bi sekilde hemen cevaplaniyor ben genelde ekşi elma yada kabugunu yada daldari veriyorum aç bırakma yöntemini uygulamayi da hiç onermiyorum yapanlar var ya biz 1 gun ac kalsak tansiyonumuz firliyor kucucuk arkadasimiz kendini nasil anlatsin odul ve ceza yontemi en iyisi yaptiginda nazik bir dille afferim kuşuma canım oglum gibi iltifatlar kurarken odulunu verebilirsiniz petshoplarda odul yem yada mamalari var ondan verebilrsiniz
Ödül yemlerinden bulamadım sadece dal darı var

Evde odul mamasi hazirlayabilrainiz
3 yemek kasigi yem cok az yulaf cok az irmik marul koyun cok az kucuk kucuk parcalayip afiyet olsun

Ce
Arkadaşlar istedigim bir şeyi yaptığında kuşuma ödül vermek istiyorum ne olabilir yakın mevkilerde yulaf aradım bulamadım dal darı hep veriyorum o kadar sevmiyor başka ne gibi ödül verebilirim birde yanlış birşey yaptığında kafese geri koyma gibi cezalar şimdiden tavsiye icin teşekkürler

ceza yerine tepkisiz kalıp hayır diyebilirsimiz korkutmayacak bir sesle.Ödül olarak meyve sebzede uzatabilirsiniz arkadaşların dediği gibi.kanarya yemini de severler ayrıca.

Dal darıyı dal olarak değilde parçalayıp verin tane tane olsun ben öyle yapıyorum kuşu yarım saat aç bırakıyorum sonra T tüneğe alıyorum önce hareketi kendim gösteriyorum sonra zamanla kendisi yapıyor.Her yaptığında parmak şıklatıp darıyı veriyorum yapmayıncada darıyı gösteriyorum hemen yapıyor kendisi yemeği kesene kadar yapıyorum ondan sonra ödülsüz devam ediyoruz.Günde 2 kere böyle yapıyorum.

Geri