Karadeniz Pet

kuşlarım çiftleşecekken düşüyor yardım!!!!!

sedam

Yeni Üye
selam arkadaşlar 2ay önce 4 aylık çift kuş aldım ama çiftleşmeyi bi türlü beceremediler erkek kuş dişinin sırtına binince düşüyorlar birkaç denemeden sonra vazgeçiyorlar kafesle veya tüneklerle alakalı bişey olabilirmi.

çok teşekkür ederim
Y5LmaE.jpg

kYzmDy.jpg

AYMWVz.jpg

2Q3BzN.jpg

kYzmyr.jpg

LozmWz.jpg

hocam erkeğiniz 1 yaşını aşmış gibi gözüküyor kızışmış durumda ama dişinizin biraz zamanı var sanırım

Maşallah kuşlar pek tatlı. Dişi henüz kızgın değil ancak iyi anlaşıyorlarsa kızgın olması şart değil. Ahşap tünek alıp oynamayacak şekilde sabitlersen üzerinden düşmezler.
Arıca çiftleşmek isteyince kafes tabanı, yuvalık içi fark etmez onlar için. :)

Son düzenleme:
dostum kuşların çok güzelmiş.Dişiniz tam kızışmamış gibi görünüyor.Kafes düzeninizi yanlış koymuşsunuz bir kere ortadaki süsü kaldırın yerini ve konsantresini bozar kuşların.Ayrıca kafesiniz çok küçük çünkü sadece bir tane adam akıllı tünek var çiftleşmesleri için,oysaki 3 tane daha tünek olmalı çünkü alttaki iki tünek üstteki tüneğe çok bitişik

Tünek sayısı fazla 2 tane tahta tünek alıp yuvaya paralel takarsanız daha iyi olur.

Benimkilerde de aynı sorun var.

Bu durum plastik tünekleren kaynaklanıyordur.. 2 tane tahta tünek alın ve yuvaya paralel şekilde takın. Bu şekilde değil

Benimkilerde de aynı sıkıntı vardı. Ben iki tüneği yan yana taktım birisinde durdular birisine dayandılalar, sorun çözülmüş oldu.

hocam erkeğiniz 1 yaşını aşmış gibi gözüküyor kızışmış durumda ama dişinizin biraz zamanı var sanırım

valla iki ay önce alırken adam 4aylık diye verdi ama tam da emin değildi. 1ay öncesine kadar dişi erkekle ilgilendi erkek kaçtı şimdi alıştılar birbirlerine ;)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:04 -->-> Daha önceki mesaj 16:02 --

Plastik tunekden ayaklari kayiyor galiba:p

siz deyince fark ettim teşekkür ederim ;)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:05 -->-> Daha önceki mesaj 16:04 --

Maşallah kuşlar pek tatlı. Dişi henüz kızgın değil ancak iyi anlaşıyorlarsa kızgın olması şart değil. Ahşap tünek alıp oynamayacak şekilde sabitlersen üzerinden düşmezler.
Arıca çiftleşmek isteyince kafes tabanı, yuvalık içi fark etmez onlar için. :)

çok teşekkür ederim peki tünek kafes duvarına ne kadar yakın olmalı benimki fazla mı yakın acaba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:07 -->-> Daha önceki mesaj 16:05 --

dostum kuşların çok güzelmiş.Dişiniz tam kızışmamış gibi görünüyor.Kafes düzeninizi yanlış koymuşsunuz bir kere ortadaki süsü kaldırın yerini ve konsantresini bozar kuşların.Ayrıca kafesiniz çok küçük çünkü sadece bir tane adam akıllı tünek var çiftleşmesleri için,oysaki 3 tane daha tünek olmalı çünkü alttaki iki tünek üstteki tüneğe çok bitişik

teşekkür ederim. süsü kaldırdım diğer iki tünek paralel mi durmalı acaba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:08 -->-> Daha önceki mesaj 16:07 --

Tünek sayısı fazla 2 tane tahta tünek alıp yuvaya paralel takarsanız daha iyi olur.

çook teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:10 -->-> Daha önceki mesaj 16:08 --

Bu durum plastik tünekleren kaynaklanıyordur.. 2 tane tahta tünek alın ve yuvaya paralel şekilde takın. Bu şekilde değil

peki tüneklerin hepsi aynı hizada mı olmalı altlı üstlü mü olmalı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:11 -->-> Daha önceki mesaj 16:10 --

Benimkilerde de aynı sıkıntı vardı. Ben iki tüneği yan yana taktım birisinde durdular birisine dayandılalar, sorun çözülmüş oldu.

çok teşekkür ederim öyle de denerim ama çok da rahatsız etmek istemiyorum vazgeçerler diye :)

aslında en güzeli o tünekleri biraz daha aşşağıya takmak olur çünkü eşleşen kuşlar kafes dışına salınmayacağı için kafes içi büyük olup tüneklten tüneğe zıplayıp hiç yoktan spor yapması gerekir

Ben yuva ağılarındaki tüneği yuva hizasında diğerini ise ona paralel yukarda olacak şekilde takıyorum

plastik tünekler de tutunamıyorlar usta o yüzdendir ahşap tünek al veya kendin bir dal parçasından yap tünek sayısını azalta bilirsin

Geri