petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşlarım çiftleşecekken düşüyor yardım!!!!!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve sedam tarafından 31 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. sedam

sedam New Member

Beğenileri:
    0
    selam arkadaşlar 2ay önce 4 aylık çift kuş aldım ama çiftleşmeyi bi türlü beceremediler erkek kuş dişinin sırtına binince düşüyorlar birkaç denemeden sonra vazgeçiyorlar kafesle veya tüneklerle alakalı bişey olabilirmi.

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Kafesin fotoğrafını görebilir miyiz?
    Söylediğine göre 6 aylık kuşlar, 8 aylık ve üstü daha ideal eşleşme için.

3. sedam

sedam New Member

Beğenileri:
    0
    ben yeni üyeyim de resim eklemeyi beceremedim :(

4. sedam

sedam New Member

Beğenileri:
    0
  5. mehmet fidann

hocam erkeğiniz 1 yaşını aşmış gibi gözüküyor kızışmış durumda ama dişinizin biraz zamanı var sanırım

6. Celil ALPAY

Celil ALPAY New Member

Beğenileri:
    0
    Plastik tunekden ayaklari kayiyor galiba:p

7. Levent ACAR

Beğenileri:
    72
    Maşallah kuşlar pek tatlı. Dişi henüz kızgın değil ancak iyi anlaşıyorlarsa kızgın olması şart değil. Ahşap tünek alıp oynamayacak şekilde sabitlersen üzerinden düşmezler.
    Arıca çiftleşmek isteyince kafes tabanı, yuvalık içi fark etmez onlar için. :)

#8 Levent ACAR, 31 Ekim 2014
    Son düzenleme: 31 Ekim 2014
  8. majere

majere Guest

dostum kuşların çok güzelmiş.Dişiniz tam kızışmamış gibi görünüyor.Kafes düzeninizi yanlış koymuşsunuz bir kere ortadaki süsü kaldırın yerini ve konsantresini bozar kuşların.Ayrıca kafesiniz çok küçük çünkü sadece bir tane adam akıllı tünek var çiftleşmesleri için,oysaki 3 tane daha tünek olmalı çünkü alttaki iki tünek üstteki tüneğe çok bitişik

9. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Tünek sayısı fazla 2 tane tahta tünek alıp yuvaya paralel takarsanız daha iyi olur.

10. Hakan Donat

Beğenileri:
    13
    Benimkilerde de aynı sorun var.

11. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Bu durum plastik tünekleren kaynaklanıyordur.. 2 tane tahta tünek alın ve yuvaya paralel şekilde takın. Bu şekilde değil

12. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    tüneklerın hepsını kaldır tabanda cıftleşsinler:) deneyın

13. İsmail YILDIRIM

Beğenileri:
    0
    Benimkilerde de aynı sıkıntı vardı. Ben iki tüneği yan yana taktım birisinde durdular birisine dayandılalar, sorun çözülmüş oldu.

14. sedam

sedam New Member

Beğenileri:
    0
    valla iki ay önce alırken adam 4aylık diye verdi ama tam da emin değildi. 1ay öncesine kadar dişi erkekle ilgilendi erkek kaçtı şimdi alıştılar birbirlerine ;)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:04 -->-> Daha önceki mesaj 16:02 --

siz deyince fark ettim teşekkür ederim ;)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:05 -->-> Daha önceki mesaj 16:04 --

çok teşekkür ederim peki tünek kafes duvarına ne kadar yakın olmalı benimki fazla mı yakın acaba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:07 -->-> Daha önceki mesaj 16:05 --

teşekkür ederim. süsü kaldırdım diğer iki tünek paralel mi durmalı acaba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:08 -->-> Daha önceki mesaj 16:07 --

çook teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:10 -->-> Daha önceki mesaj 16:08 --

peki tüneklerin hepsi aynı hizada mı olmalı altlı üstlü mü olmalı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:11 -->-> Daha önceki mesaj 16:10 --

çok teşekkür ederim öyle de denerim ama çok da rahatsız etmek istemiyorum vazgeçerler diye :)

15. Levent ACAR

Beğenileri:
    72
  16. sedam

sedam New Member

Beğenileri:
    0
    dururken kuyruklar aşağı doğru olduğu için değmiyo ama çifleşecekleri sırada çok değiyo sanırım ileri almam gerekiyor bu durumda

17. majere

majere Guest

aslında en güzeli o tünekleri biraz daha aşşağıya takmak olur çünkü eşleşen kuşlar kafes dışına salınmayacağı için kafes içi büyük olup tüneklten tüneğe zıplayıp hiç yoktan spor yapması gerekir

18. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Ben yuva ağılarındaki tüneği yuva hizasında diğerini ise ona paralel yukarda olacak şekilde takıyorum

19. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    plastik tünekler de tutunamıyorlar usta o yüzdendir ahşap tünek al veya kendin bir dal parçasından yap tünek sayısını azalta bilirsin

Sayfayı Paylaş