Karadeniz Pet

kuşlarım çiftleşmiyor

• Konbuyu başlatan serkann
  • Başlangıç tarihi
S

serkann

Guest
S.a Kolay gelsin yaklaşık 5 aydır muhabbet kuşlarım var dişinin cere rengine baklırsa kızışmız kuşlarımı izlediğim kadarıyla birbirlerini kaşıma erkeğin dişiye kusması birlikte ötüşmeleri erkek kuşum başını sallayıp acayip hareketler yapıyor dişiye gagalarını birbirine vuruyorlar yani (öpüşme) daha sonra ise ansızın dişi vuruyor erkek kuşa kafeste yuvalık gaga taşı mürekep balığı kemiği bazende dal darı salatalık haşlanmış yumurta ve bazende yeşillik veriyorum fakat bi türlü çiftleşmeyi gerçekleştiremedim cektiğim fotoğraflarıda göndereyim şimdiden çok tşk ederim yardımlarınız için..

yüksek bir yere as yani senin omuz hizasından yukarda olsun ve kuşlara yem su vermek haricinde ilgilenme gerisi gelir.

kuşlarımın durumu nasıl erkeğin cere rengi çiftleşmeye nıyeti varmı acaba

tabiki var erkek herzaman çiftleşmek ister ama çiftleşme işi dişide biter dişi hazır değilse erkek ne yaparsa yapsın çiftleşmez sen dediklerimi uygula gerisi gelir.

ALLAH razı uygularım ne zman randuman alırsam paylaşırım Çok saolun

Son olarak erkek kuşum kuyrugunu aşağı yukarı kaldırıyor sanki nefesini kuyruğundan alıyormuş gibi
solunum rahatsızlığından korkuyorum bizim memleketede kuşlardan anlayacak veteriner yok yardımlarınızı bekliyorum
bu arada hastaymış gibi durmuyor neşeler hareketli ve yeminide güzel yiyor durgunluk veya halsizlik yada benzeri ters bi durum yok sadece kuyrukta o sorun var dişide yok

Geri