Karadeniz Pet

Kuşlarım Hakkında Sorum var

Rahim Guguş

Meraklı Üye
arkadaşlar dişi ve erkek kuşum var iyi anlaşıyorlar erkek dişiye kusuyor felan 1 hafta oldu çok kalamar taşı yiyorlar yuvalığın içindede pislikleri var ama hiç girdiklerini görmedim sadece kapagı acınca pislikler gördüm dişi daha kızışmadı sizce iyi gidiyorlarmı ne kadar sürer dişinin yuvalığa girmesi

dişi kuş yuvaya giriyor işte pislikleri görmüyormusun :) kalamarıda çokça tüketiyor yumurtlamaya hazırlanıyor ama belli olmuyor benim 1 tane takım 3 haftadır yumurtlıcak :) full yuvada bi türlü yumurtlamadı gitti :) yumurtanın turşusunu mu kuracak anlamadım :D: D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:44 -->-> Daha önceki mesaj 22:43 --

Kuşları rahat bırakın onlar yumurtlar 4-5 ay boyunca yavru alamadım kuşu çatıya koydum ve 2 haftada yavru almıştım sessiz ve kimsenin olmadığı yerde çok güzel oluyor.

haha kardeşim :D ama hiç girdiklerini görmedim birde dişi daha kızışmamış

bazı dişilerin cere kısmı koyu kahverengi olmadan da yumurtlayabiliyor

ayrıca yumurtlıycak olan dişinin dışkısı diğerine göre büyük olur

Hocam kuşlar 6:30 ve 9:30 saatleri arasında daha hareketli olurlarmış öyle okumuştum Belki o zamanlar giriyorlardır

ollabılır kardeşim uyuyoruz o saatler
bi kamera koymak istiyorum hahaha

Kuslarin en aktif oldugu saatlerdir gun isigi ve 3 saatlik donem. O yuzden ciftlesme ve yuvaya girmeye fazla denk gelmeyebilirsin. Cerenin de kahverengi olmasina gerek yok. Benim cogu takimin ceresi beyazken yumurtluyorlar. Biraz sabir ve rahatsiz etmezsen yakinda yavrulari seversin.

Geri