petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşlarım öldü...

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ali Sami Ünal tarafından 3 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Ali Sami Ünal

Diyecek bir şey bulamıyorum. Sanki canımdan iki can gitti. İkisi de kuştan çok çocuğum gibiydi. Şimdi yoklar ve hala inanamıyorum öldüklerine. Sanki diğer odada uyuyorlarmış sabah olunca tekrar ötmeye başlayacaklarmış gibi geliyor. Paramparça olmuş gibiyim...

Bu sabah saat 10 gibi gayet cıvıl cıvıllardı. Yine beni görünce nasıl sevineceklerine karar veremezmiş gibi oynamaya başlamışlardı. Ama saat 11 de annem telaşla beni çağırdı. Ben geldiğimde Fıstık çoktan ölmuştü. Ben hıçkırıklara boğuldum onu o halde görünce. Sonra babamla bahçeye gömdük. Ben dişiyi merak edip yukarı çıktığımda dişide sallanmaya başlamıştı. Hemen arabaya atladık veterinere götürmek için. Veteriner bize uzak. Tam veterinerin önüne geldiğimizde dişide öldü. Veteriner kıran girmiş olabileceğini söyledi.

Gayet sağlıklılardı, suları taze ve yemleri doluydu. Kafes temizdi. Her gün onlarla ilgileniyordum. Neden birden bire 20 dakika arayla öldüler inanın hiçbir fikrim yok.

İki çocuğumu da kaybetmiş gibiyim. Özellikle de Fıstık benim ilk göz ağrımdı. Şimdi videolarını izleyip ağlıyorum.
    Bu arada bu benim son konum olacak büyük ihtimalle. Çünkü artık hakkında soru sorabileceğim bir kuşum yok. Uzun sürede almayı düşünmüyorum. Alsam bile Fıstık kadar başka bir kuşu seveceğimi zannetmiyorum. O yüzden hoşçakalın. Bu zamana kadar verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim...

2. locked

locked Guest

Öncelikle geçmiş olsun...

Yaklaşık 2-3 ay önce ben de bir canı kaybettim üzüntünü anlayabiliyorum. Bunu ilk yaşadığımda ben de senin gibi düşünmüştüm, bir daha almayacağım diye ancak önümüzdeki hafta yeni bir can daha katılacak bize.

Çok düşünmemeye çalış ve alacağın yavruyu bazı lüzumsuz ortamlardan kurtaracağını düşün en azından.

3. x16

x16 New Member

Beğenileri:
    0
    Başın sagolsun kardeş :)

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Çok üzüldüm gerçekten zor bir durum geçmiş olsun ama bir saat önce cıvıl cıvıl olan kuşlar hibir belirti vermeden aniden nasıl ölür anlamadım

5. Bulut YILDIZ

Ayni benim ilk goz agrim Bulut gibi 6 sene boyunca beraber olduk yanina es aldik beni unutmadi bana ilgi gosterdigi icin esinden hep dayak yedi.1 saatligine komsuya verdik 10 dk sonra kacti haberi geldi cok uzuldik aglayarak sokaklarda onu aradik ama bulamadik bence bir kus alin cunku ben aldim onun gibi degil ama yerini dolduruyor :)

6. faramir33

faramir33 Member

Beğenileri:
    0
    çok üzücü bir durum.

7. Ali Sami Ünal

Sağolun
    Bilemiyorum, tekrar aynı acıyı yaşamak istemiyorum :(

8. Mithat ÜNALOĞLU

ya kardeşim diyecek söz bulamadım ... ne yazacağımı ne diyeceği bilemedim ... evin bir ferdi bir yakının bir dostun ölmesi neyse öyledir bilirim ... allahım başka acı göstermesin ama tavsiyem hemen yeni kuşlar edin yoksa soğur asla evine hayvan yanaştırmazsın ... benim nacizane tavsiyem ...

9. Ali Sami Ünal

inanın birden bire resetlenmiş gibi öldüler
    aklım almıyor

10. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    geçmiş olsun nası bir acıdır bilirim :(

11. Ali Sami Ünal

benim fıstıkta aynı bulut gibiymiş, ama bilemiyorum fıstıktan sonra sevebileceğimi zannetmiyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:06 -->-> Daha önceki mesaj 22:04 --

amin sağolun :(

12. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    tekrar geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda yeni fındık&fıstık bulursunuz

13. Ali Sami Ünal

sağolun...

14. Fahri TAŞKIRAN

Fahri TAŞKIRAN New Member

Beğenileri:
    0
    Hemşerim çok geçmiş olsun. :(

15. Ali Sami Ünal

Sağolun...

16. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Geçmiş olsun

:-(

17. Ali Sami Ünal

sağolun...

18. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    iyide bi veterinerin "kıran girmiş" demesi
    pek akıllıca cevap olmamış

19. Anıl ATIŞ

Anıl ATIŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    27
    Allah bize yaşatmasın hocam çok üzücü bi durum. Çok üzüldüm gerçekten.

20. mücahitejderha

Beğenileri:
    0
    Geçmiş olsun
    Valla ne yazacgimi Bilmiyorum çok üzüldüm ya. Arkadaslarinda dedigi gibi bi kus almani tavsiye ederim onunla ugrasip vakit gecirip biraz unutabilirsin ama yeni kusu gördukce onlar aklina gelecekse bi sure başka biseyle ugrassanda daha iyi olur gibi geliyor
    Tekrar çok gecmis olsun

Sayfayı Paylaş