Karadeniz Pet

Kuşlarım ve yavruları:)

Bu çekoslavaksa bizim çekoslavak diye beslediğimiz kuşlar ne :) yerli o zaman bizimkiler. Bence has çekoslavak bu

ne renk oldugunu bılmem ama cok tatlı olacakları kesın :D

Geçmiş olsun. Umarım diğer kuluçkalarında daha sağlıklı uzun ömürlü yavrular alırsınız,

Sağolun. [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] tekrar aynı şey mi olur diyorsunuz yani? Benim dişi kuşum başta çok güzel bakıyordu fakat yavrular büyüyünce çok kıskanmaya başladı, misal yuvanın kapağını açıp kontrol ettiğimde hiç ses çıkarmazdı, son birkaç gündür kapağı açınca saldırı pozisyonuna geçmeye başlamıştı. Yuvadan çıktığı zaman bakınca da hemen yuvaya giriyordu.. Dişi 4-5 yaşlarında, istediğim bir tane de olsa yadigar kalmasıydı aslında. Daha önce 3-4 kere yumurtladı ama hep boş çıktı. İşin ilginci de bu sonuncuda yuvada yuvalık yokken yumurtlamaya kalktı. Kafesin dibinde yumurtlayacak gibi yatıyordu onun üzerine yuvalığı taktım ve ertesi gün yumurtladı. Eğer tekrar yavruları olması durumunda beslememe ihtimali yüksekse kuşlarımı ayırmam gerekecek ve bu da hiç istemediğim bir durum :( Ayrıca bir dip not vereyim, İlk yavrunun öldüğü gün temizlikçi kadın kafesi düşürmüş. Ondan sonra beslememeye başladı diye tahmin ediyorum çünkü yuva hep temizdi. Bir travma ve bundan dolayı bize güvensizlik duymaya başlamış olabilir diye düşündüm ama işte bilemiyorum benim de tecrübesiz olduğum bir konu.. İlk yavrunun ölümünden sonra kuş değişti ama bunun farkındayım.

maşallah bebişler sağlıklı, anneye benzeyecekler sanırm :D salladım :D