petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşların kızgınlığı hak.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve gkhnyvz88 tarafından 3 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. gkhnyvz88

gkhnyvz88 Member

Beğenileri:
    0
    merhaba elimde 2 dişi 2 erkek var çifthane arasını mdf ile böldük kuşların kızgınlık durumu için resimleri paylaşıyorum.

mamasına bugün keçi boynuzu tozu koydum suyuna biraz bal koydum. bugün nijer tohumuda alıcam .

yeşil dişi (sarı gibi olan) sürekli yuvaya giriyor

diğer taraftaki yeşil erkek ile mavi dişi aynı anda yuvaya girdiler ama şimdi yuvayla ilgilenmiyorlar

2. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Kuşlarınız güzel erkekler hazır ve mavi vasıflı sarı dişiniz kızışıyor ama diğer Dişi biraz daha kızıştırmak gerekli mama takviyesini yapın,vitamin yapın,kuru mama mı?kullanıyorsunuz

3. gkhnyvz88

gkhnyvz88 Member

Beğenileri:
    0
    teşekkür ederim. kuru mama kullanıyorum üzerine lora marka kızıstırıcı kullanıyorum bugun keçiboynuzu tozu ve bal da ilave ettim. sarı dişi sürekli kafayı oynatıyor 0 çiziyor kafayı yemiş gibi :) koca arıyor sanki haha sizin önereceğiniz ne var acaba cihan ustam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:43 -->-> Daha önceki mesaj 10:35 --

güncellldir

4. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Maaşallah gayet güzel kuşlar. En kısa sürede yavru alman dileğiyle.

5. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Mama takviyesi 2 günde bir uygulamaya devam ediniz,salçalık kırmızı tatlı biber de veriniz o da Bayağı etkili oluyor yine vitamin hafta da en az 2 defa suyuna katıp verebilirsiniz,ee biraz da sabır etmek Lazım

6. gkhnyvz88

gkhnyvz88 Member

Beğenileri:
    0
    teşekkür ederim yardımlarınız için kırmızı tatlı biber ilk kez duydum denemek lazım

7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Maşaallah kuşlarınız güzel her şey yolunda gibi görünüyor inşaallah en kısa zamanda yavrularını da görürsünüz

8. gkhnyvz88

gkhnyvz88 Member

Beğenileri:
    0
    inşallah kürşat bey

9. trazetekutr

trazetekutr New Member

Beğenileri:
    2
    Yeşil dişi kızışmış ortam uygun olursa mutlaka kuluçkaya yatacaktır.
    Mamasını eksik etmeyin. Yumurta ağırlıklı mama verin.
    Nijer faydalı olacaktır. Aspürde verin kuşlara.
    Fazla kurcalamayın kuşları zamanla sonuç gelecektir.

--

Kendi çiftim için ilk zamanlar çok hata yaptım nerdeyse ayıracaktım ama şu an 2. kuluçkaları 6 yavru altlarında büyüyor. ilk kuluçkada 4 yavrudan 2 lutino verdiler. Şu an 6 yavrudan 4'nün rengi netleşti 2 si kesin lutino. son 2 taneden de lutino çıkacak gibi.

#9 trazetekutr, 4 Ocak 2015
    Son düzenleme: 4 Ocak 2015
  10. gkhnyvz88

gkhnyvz88 Member

Beğenileri:
    0
    hayırlı olsun bugın yuvalarını buyulttum dun almıstım bugun taktım buyuk bır yuvalık. mürekkep balığı kemiği taktım nijeri verdim. yeşil dişi hemen yuvaya girdi o yuvaya girmeyi çok seviyorda yanındaki erkekte tık yok :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:21 -->-> Daha önceki mesaj 10:48 --

birde birşey daha soracağım.

dişi mavi yuvalığa giriyor arkasındanda yeşil erkek giriyor sonra biraz durup yeşil erkek çıkıyor mavi içeriyi kemiriyor neden yapıyordur?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:45 -->-> Daha önceki mesaj 11:21 --

günceldir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:07 -->-> Daha önceki mesaj 11:45 --

Günceldir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:19 -->-> Daha önceki mesaj 12:07 --

son soruma yardım edecek kimse yokmu :(

11. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Disi yuvayi kemirip kuluçka hazırlığı yapiyordur erkek sıkılinca cikar

12. gkhnyvz88

gkhnyvz88 Member

Beğenileri:
    0
    tşk kürşat bey

Sayfayı Paylaş