Karadeniz Pet

kuşların kızgınlığı hak.

gkhnyvz88

Meraklı Üye
merhaba elimde 2 dişi 2 erkek var çifthane arasını mdf ile böldük kuşların kızgınlık durumu için resimleri paylaşıyorum.

mamasına bugün keçi boynuzu tozu koydum suyuna biraz bal koydum. bugün nijer tohumuda alıcam .

yeşil dişi (sarı gibi olan) sürekli yuvaya giriyor

diğer taraftaki yeşil erkek ile mavi dişi aynı anda yuvaya girdiler ama şimdi yuvayla ilgilenmiyorlar

Kuşlarınız güzel erkekler hazır ve mavi vasıflı sarı dişiniz kızışıyor ama diğer Dişi biraz daha kızıştırmak gerekli mama takviyesini yapın,vitamin yapın,kuru mama mı?kullanıyorsunuz

teşekkür ederim. kuru mama kullanıyorum üzerine lora marka kızıstırıcı kullanıyorum bugun keçiboynuzu tozu ve bal da ilave ettim. sarı dişi sürekli kafayı oynatıyor 0 çiziyor kafayı yemiş gibi :) koca arıyor sanki haha sizin önereceğiniz ne var acaba cihan ustam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:43 -->-> Daha önceki mesaj 10:35 --

güncellldir

Maaşallah gayet güzel kuşlar. En kısa sürede yavru alman dileğiyle.

Mama takviyesi 2 günde bir uygulamaya devam ediniz,salçalık kırmızı tatlı biber de veriniz o da Bayağı etkili oluyor yine vitamin hafta da en az 2 defa suyuna katıp verebilirsiniz,ee biraz da sabır etmek Lazım

teşekkür ederim yardımlarınız için kırmızı tatlı biber ilk kez duydum denemek lazım

Maşaallah kuşlarınız güzel her şey yolunda gibi görünüyor inşaallah en kısa zamanda yavrularını da görürsünüz

Yeşil dişi kızışmış ortam uygun olursa mutlaka kuluçkaya yatacaktır.
Mamasını eksik etmeyin. Yumurta ağırlıklı mama verin.
Nijer faydalı olacaktır. Aspürde verin kuşlara.
Fazla kurcalamayın kuşları zamanla sonuç gelecektir.

--

Kendi çiftim için ilk zamanlar çok hata yaptım nerdeyse ayıracaktım ama şu an 2. kuluçkaları 6 yavru altlarında büyüyor. ilk kuluçkada 4 yavrudan 2 lutino verdiler. Şu an 6 yavrudan 4'nün rengi netleşti 2 si kesin lutino. son 2 taneden de lutino çıkacak gibi.

Son düzenleme:
hayırlı olsun bugın yuvalarını buyulttum dun almıstım bugun taktım buyuk bır yuvalık. mürekkep balığı kemiği taktım nijeri verdim. yeşil dişi hemen yuvaya girdi o yuvaya girmeyi çok seviyorda yanındaki erkekte tık yok :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:21 -->-> Daha önceki mesaj 10:48 --

birde birşey daha soracağım.

dişi mavi yuvalığa giriyor arkasındanda yeşil erkek giriyor sonra biraz durup yeşil erkek çıkıyor mavi içeriyi kemiriyor neden yapıyordur?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:45 -->-> Daha önceki mesaj 11:21 --

günceldir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:07 -->-> Daha önceki mesaj 11:45 --

Günceldir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:19 -->-> Daha önceki mesaj 12:07 --

son soruma yardım edecek kimse yokmu :(

Disi yuvayi kemirip kuluçka hazırlığı yapiyordur erkek sıkılinca cikar

Geri