Karadeniz Pet

Kuşlarınız her sabah ciyak ciyak bağırıyor mu?

Limon&Fıstık

Meraklı Üye
Günaydın cümleten hayırlı sabahlar sizlerin de kuşları her sabah saat 6 dan sonra sanki birileri uğraşıyormuş gibi ciyak ciyak bağırıyor mu yoksa benim kuşlara mı özel öyleyse neden bağırıyorlar ötme olsa tamam ama bağırmalarının bi anlamı var mı?

Levent abinin söylediklerine ek olarak üremede en verimli oldukları zamandır benim gözlemime göre. Sabah işe giderken yuvalıkları kontrol ediyorum bağrışanlar birbirlerine kur yapanlar , akşam döndüğümde o kadar hareketli olmuyorlar :)

aynen ortu ıle ortebılırsınız yada baska odada kusunuz var ıse onunla otusurler yada dısarıdan gelen kus seslerıne tepkı verırler cozumu yok

Işık vurunca uyanıyorlar ve ötmeye başlıyorlar.
Gecenin acısını çıkarıyorlardır.
Işık geçirmeyen perde kullanın kalkınca açarsınız.

Anladım levent bey demek ki bana özel değilmiş bende korkuyorum bişey mi oluyor diye malesef ışık geçirmeyen perde yok yazın buralarda o perdeler kolay kolay asılı olmaz üstlerini de örtmek istemiyorum çünkü buralar çok sıcak

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:40 -->-> Daha önceki mesaj 09:36 --

Levent abinin söylediklerine ek olarak üremede en verimli oldukları zamandır benim gözlemime göre. Sabah işe giderken yuvalıkları kontrol ediyorum bağrışanlar birbirlerine kur yapanlar , akşam döndüğümde o kadar hareketli olmuyorlar :)

Evet ben her sabah 6.30 da kalkarım ama onların sayesinde artık 6 da kalkıyorum sabahları evet daha çok hareketli oluyorlar akşam kendi hallerindeler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:42 -->-> Daha önceki mesaj 09:40 --

Ben sabaha karşı kafeslerini örtü ile örtüyorum uyanınca acıyorum :D

Çok mantıklı ama adana çok sıcak üstlerini kapatsam rahatsız olmazlar mı olsun sayelerinde daha erken kalkıp daha çok soru çözüyorum sınava kaldı 2 ay:D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:45 -->-> Daha önceki mesaj 09:42 --

aynen ortu ıle ortebılırsınız yada baska odada kusunuz var ıse onunla otusurler yada dısarıdan gelen kus seslerıne tepkı verırler cozumu yok

Üstlerini örtmek mantıklı ama burası çok sıcak daha da bunalmasınlar yok başka odada kuşum 2 çiftim var büyük çifthanedeler iki çiftte ortasını hem telle hemde birbirlerini göremeyecek şekilde kontraplakla ayırdım

Hemde ne biçim ötüyorlar sabahın 6 sında başlıyorlar ... Örtü örtsem bile fayda etmiyor içinde ötüyorlar.

Hemde ne biçim ötüyorlar sabahın 6 sında başlıyorlar ... Örtü örtsem bile fayda etmiyor içinde ötüyorlar.

Oda güzelmiş örtü altlarından ötmeleri yani engellenemiyecek ötsünler bakım bende daha erken kalkım olan eşime oluyor ama ben gündüz evde uyurum ama onun o şansı yok çalışması lazım:D

benimkiler çiftleşmeden 10 gün önce örtalalma sabahları bagırmayabaşlıyorlar sonra ciftleştikten sonra sesleri kesiliyor :=)

Öyle mi benimkiler de acaba öyle keşke öyle olsalar ya bi yavrularını alsam dünyalar benim olur

inşallah alırsın benimkier kızgınlıga girince barmaya başlıyorlar kuşların kaç yaşında uvayla vs ilgileri varmı foto yollasana :)

Çift var bende acayip bağırıyorlar sabah ışık vurduğunda üstünü 1 saatliğine kapatıyorum sonra sakinleşiyorlar.

inşallah alırsın benimkier kızgınlıga girince barmaya başlıyorlar kuşların kaç yaşında uvayla vs ilgileri varmı foto yollasana :)

2 çiftim var biri limon ve lokum 1,5 haftadır bendeler diğerleri şımarık ve zilli şımarık 6 yaşında 6 yıldır bende zilli 2 yaşında 8 aydır bende bir kez yumurtladı oda kafese çok çiftleştiklerini gördüm ama herhalde rahatsız ettim daha yumurtlamadı eski konulardan reaimlerine bakabilir misiniz rica etsem limon ve lokumunda yaşını anlayamıyorum bi bakar mısınız rica etsem çok şey istedim sanırım:)

black out karartan perde ile bu sabah ötmesinden kurtulabilirsiniz kuslarla aynı odada uyuyorsanız ama kusların bu sekilde uyanması saglıkları acısından iyidir

black out karartan perde ile bu sabah ötmesinden kurtulabilirsiniz kuslarla aynı odada uyuyorsanız ama kusların bu sekilde uyanması saglıkları acısından iyidir

Aynı oda değil ama yattığım odayla yanyana böyle uyanmaları daha sağlıklıysa o zaman onlar için katlanmaya değer

güneş ışığını görmeleri sağlıklı olmalarını sağlar ben kullanıyorum dediğim perdeden çünkü uyutmuyorlar 6 da baslıyorlar =))

Son düzenleme:
güneş ışığını görmeleri sağlıklı olmalarını sağlar ben kullanıyorum dediğim perdeden çünkü uyutmuyorlar 6 da baslıyorlar =))

Zaten her sabah 6.30 da kalkıyorum ha yarım saat geç ha yarım saat erken önemli değil onların sağlığından ben konuyu sadece acaba bi rahatsızlık mı diye merak ettiğim için açtım tşk ederim yardımlarınız için:)

Geri