Karadeniz Pet

Kuşlarınızdan nasıl yavru aldınız?

• Konbuyu başlatan Duranettin ERAYDIN
  • Başlangıç tarihi
D

Duranettin ERAYDIN

Guest
Ne yaptınız yada neyi yapmadınız da kuşlarınız yavruladılar?

eog4N2.jpg

Allah aşkına herkes bize soruyor yardımcı oluyoruz sonra soranların kuşları yavruluyor bizimkiler adamın yüzüne bakıyor birşey yok.
Bu durum sinir bozucu oluyor bazen.
Artık ben de herkese soracağım benim yapmadığım ne yaptınızda yavru aldınız diye?
Herkesin kuşuna Allah uzun ömür ve sağlık versin.
Saygılar.

.............................................
Ortam koşulları:
Sıcak ve yüksek yerde kafes
Yuvalık içi kum ve talaş
Rutin kafes temizliği
Su ve yem tazeleme
............................................
Yemleri:
*vitakraft muhabbet yemi.
*garden mix ballı ve meyveli yem
*yulaf içi yemi
*keten tohumu
*aspur
*ısırgan tohumu
*dal darı
*kraker çubuk
*yeşillik ve meyve
.............................................
Vitamin ve ilaçları.
*Sera mineral plus
*Üzüm şekeri tozu
*Kıng Flora dıgest
*neoform
*supervit forte
*vitaform
*avisol
*aviastım
*avidiare
*petito mantar
*avisol-B
*AVİMEC
*avisprey
*vitakraft kuş kömürü ve girit kuş kumu
*kalamar kemiği
*vitakraft mineral gaga taşı
*trixie iyot kemirme taşı
..............................................
haftada 2 kez 15 çeşitli mama veriyorum.
İçeriği:
*Breedmax mama katkısı.
*neoform vitamin
*keçiboynuzu tozu
*irmik
*bal veya pekmez
*tarçın
*mısır unu
*tahin
*vanilya
*buğday ruşeymi
*bira mayası
*wunder vogel - probaviti
*vitakraft vogel doktor
*spirulina
*nijer tohumu
*yumurta
.........................................

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben o heyecani daha yasayamadim.:) çok iyi şekilde bakiyorum.
Haftada iki gün mama veriyorum.
Yemlerine Nijer karistirdim.
Sularında vitamin var.. Ve
Sabirla bekliyorum:))

hahahahha yani duranettinin demek istediği mamadan vitamine kadar herşeyi yaptık yavru alamadık.sizlerin yapmayı unuttuğu bişeymi var diye soruyor.bu iş için nefesi güçlü bir hoca tanıyan varmıdır

aymi dertten muzdaribiz.millet acik yem veriyo hic ilgilenmiyo bir duzune kus aliyo..biz napsakta alamiyoz.bizim erkeklerin atasi bulent ersoy galiba

duranettin senin verdiğin bu çeşitlilikten başlarını kaldırıp çiftleşmeye vakit bulamıyorlar

Aslında bol bulup azmaları lazım sanırım yemekten göbek bağladılar cinsel istekleri azaldı.
Asıl sorun dişilerde erkeklere izin vermiyorlar çiftleşme için.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:34 -->-> Daha önceki mesaj 11:31 --

bu işin sırrı ilgilenmemekte sanırım

Bir Kuştan %100 Yavru Almak İçin Bu Oranın %30 u Sizinle İlintilidir Kalan %70 i Kuşunuza Kalmıştır

Senin kuşlar da biraz nankörlük var galiba :)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşlar fikri olsa nankör olduklarını gerçekten düşüneceğim bende ama dünyanın en saf canlıları hayvanlar olduğu için başka nedenler arıyorum :)

Bizimkisi işin espirisi de çiftleşme var mı peki?

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bu kuşlar cok sorunlu kuşlar kardeş ne biliyim çok ilgi varsa yumurtlamıyor bırakacaksın kendi haline o zman hemen yumurtluyor bende sizin gibi cok ilgi verdim yumurta olmadı 3 cift kustan biride yumurtlamadı bende saldım su anda iki çift yumurtada yatıyor!!!!

...

yem : deli nature
mama : forum özel mama + witte molen yumurtalı nemli mama + witte molen kalsiyum
ilaç : avi - vit + WUNDER VOGEL OMNİ HİGH

Bence kuşların anlaşması çok önemli, 2 3 ay beraber durup hiç bir faaliyet göstermeyen kuşları eş değişimi yaptıktan 1 hafta içinde çiftleştiler, şu an ikinci kuluçkaları. Tabi yem, mama ve suyu ihmal etmeyeceksiniz.

duranettin kardeşim kelin ilacı olsa kendine sürer diyecem ama maşalla deli gibi yiyip yumurta yapmamaları acayip

bendeki kuşlarda 5,5 ay bir kafeste yumurtlamadılar her türlü hazırlık oldu ama iş yumurtaya gelince yapmadılar bende baktım yapacak yok 14 kusu dişili erkekli salma kafese koydum ve 1 ay içinde 5 kuş çift oldular ayırdım ve yumurtladılar bu arada haftada 2 gün mama ve 2 günde vitamin verdim

valla şu kafes yukselik liği ile alakasi yk benım arkadaşin kuşu tv nın yanında tv açikken bizim yanımızada çifleştirler ve kuşlar yerde duruyor. buyuk cif hanesi. var daha 2 gun once oldu bu olay...çiflecek kuşlar heryerde çifleşiyor ben elde çiflesen kuşlarda gordum...

Kuşların kızışmasında problem yok sadece çiftleştiklerini hiç görmedim

Geri