Karadeniz Pet

Nasıl bir dişi kuş almalıyım ?

Gani Aslan

Yeni Üye
Öncelikle merhabalar.Bu konuyu açmadan önce açtığım konuda dişi kuşumun öldüğünü yeni bir dişi kuş alıp almamam gerektiği konusunda soru sordum ve sağolsunlar birçok kişi yardımcı oldu ve yeni bir dişi kuş almaya karar verdim.Ben lutino bir muhabbet kuşu almak istiyorum sizce yerli bir kuş ile aralarında sağlık açısından bir farkı varmıdır yani hangisi daha dayanıklıdır ya da öyle birşey yok hepsi aynı dayanıklıklamıdır ? Sizce ne tür bir kuş almalıyım ? Şimdiden teşekkürler.

Fark yok kuşunuz kızışmış ise kuşunuzun yaşlarına yakın kızışmış bir dişi güzel olur. Ayrıca facebookta bulunduğunuz şehirlerde kuş alım satımı yapılan gruplar kesinlikle vardır,o gruplara katılarak sağlam ürrticilerden kuş sahiplenirseniz alacağınız kuş petshopa göre daha sağlıklı olacaktır.

Lutino bir tür değildir.Mutasyondur.Her tür muhabbet kuşunda görülebilir.Benim dublefaktör albino dişim var ona dün lutino eş aldım. Boyu boyuna uygun ,huyu huyuna uygun :D

Dişi lutino kuşum var ve gayetde sağlıklı. Kuşa iyi bakıldığı sürece her kuş sağlıklıdır.

Geri