petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kusma problemi :/

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve gamze arat tarafından 19 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. gamze arat

gamze arat Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar merhaba. muhabbet kuşumu iki hafta önce aldım. sanırım bir aylıktan biraz büyük şu anda. hemen ikinci günden alıştı bana .yemesi içmesi de normaldi. fakat son birkaç gündür hapşırıyor ara ara. ve hapşırdığı zaman sıvı bişeyler sıçrıyor. son iki gündür pek yem yemiyor. yemlikten hele hiç yemiyor. yemi masanın üstüne döküyorum ordan ya da elimden veriyorum. dün akşam yem yiyo gibi sesler çıkardı ve sonra bikaç tane birbirine yapışmış yem kustu. ondan sonra yine ve aynı şekilde bu sabahta aynısını yaptı tek tek birkaç tane daha öğütülmemiş yem kustu. aldığım yere gittim kuş kumu kullan dediler. sabah birazcık yedi kumdan sonra yemini yedi elimden. fakat şimdi yine kustu. acaba üşüttü mü ya da başka bir şeyi mi var? bide hunharca her şeyi kemiriyor. kazaklarımı falan da kemiriyor. acaba onların üstündeki minik tüyleri yutuyo onlar zarar verebilir mi? lütfen yardım edin :/

2. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Kuşunuzun fotosunu eklermisiniz.

3. Anıl ATIŞ

Anıl ATIŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    27
  4. sude büyük

sude büyük New Member

Beğenileri:
    0
    Aynı olayı yaşıyorum. Kuşum herşeyi yemeye çalışıyor ve sonra kustu falan folon. Hiçbirşey yememesine özen gösterin . Benimki yere falan konuyor , hemen alıyorum. Bir şey yememesi için , yiyebilceği şeyler olan yerlere giderse hemen alın ve eğer ağzına aldıysa bişey, ağzından elinizle nazikçe alın. Benimki 2 gün önce sizinki gibi kustu fakat şimdi geçti. Suyunu iyi değiştirin , bol bol kum yedirin , suyuna 2-3 damla limon damlatın. Eğer hareketleri yavaşlamışsa, ve eskisinden daha az hareketliyse , kabarıyorsa sürekli vb. durumlar varsa veterinere götürün.

#5 sude büyük, 19 Ocak 2015
    Son düzenleme: 19 Ocak 2015
  5. BebeQ61

BebeQ61 Member

Beğenileri:
    2
    Benimkide ara sıra hapsırıyor dediğiniz gibi ama sıklıkla olmadığı icin üzerine düsmedim cünkü bazen kasındığı zaman daha cok hapsırıyor öyle sanırım tüyden dolayı olabilir sizinkide öyle olabilir cünkü o aylarda sürekli kasınıyordur yeni tüylerden sebep bunu kollayabilirsiniz cok sıksa daha sıcak ortama gecirin üsütmüs olmasın vitamin desteği yapın derim ben. Yem konusunda yem kumu kullanın ama kısadan veterinere götürseniz fena olmaz

6. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    Gamze hnm kuşunuzu sıcak ortamda tutunuz ve ceyranda bırakmayınız,suyuna elma sirkesi veya limon damlatabilirsiniz,inş toparlar yemini eksik etmeyin inş bu tatlı erkek kuşunuz toparlar

7. gamze arat

gamze arat Member

Beğenileri:
    0
    çok teşekkür ederim hepinize cevaplarınız için. içim rahatladı :D biraz araştırınca kusma ciddi problem belirtileri falan diyordu. korktum açıkçası. ilk defa evcil hayvan bakıyorum, çok da alıştım. umarım bir an önce düzelir. tekrardan çok teşekkürler.

8. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    Rica ederim geçmiş olsun

Sayfayı Paylaş