petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşu alıştırmak için yeni bir taktik

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Levent ACAR tarafından 8 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Selam

Bizim huysuz Zeytin'in (Avatarda fotoğrafı var) Uçup gelip üzerimize konacağı yok. Öyle uçuyo sonra konuyo bir yere, 15 dak. sonra gene uçuyo, dönüyo konuyo. Yanına gidince uçup kaçıyo hemen. Bu güne kadar elimle yakalamadım hiç. hep elimi parmağımı uzattım.

Son birkaç gündür şöyle bir taktik izliyorum alışması için, bir miktar yol kat ettik daha çok alıştı sanki. Akşam olunca ışıkları kapatıyorum, karanlıkta parmağımı uzatıyorum geliyor. O halde biraz konuşup ışıkları açıyorum. Bir süre ben konuşurken parmağımda dinliyor, sonra yine uçuyor..

Bakalım tekrar ettikçe alışıp kendi gelecek mi üzerimize. Kanatlarını kesmek ya da aç bırakmak gibi yöntemlere girmek istemiyorum.

2. Yiğit ERDİK

Çok dğoru yapıyorsunuz diğer yöntemler kuşlara eziyet resmen bu yönteme devam edin aynısını bende uygulamıştım başarılı oldum :)

3. Mehmet Ali ÖZÖĞÜR

Karanlık ortamda konuşturulması da kolaylaşıyor.

Sayfayı Paylaş