Karadeniz Pet

Kuşum 10-20 dakika aralıklarla kendini kaşıyor ve yiyor

Lio

Yeni Üye
3 gün önce kuş aldık yavru olduğunu söylediler erkek,geleli 3 gün oldu fazla ötmüyor,alışamadı dedim sadece bu gün azıcık öttü .Ama bu gün kendini kaşıdığını fark ettim pire bit gibi şeyler göremedim ama kendini kaşıyor tüyü uçuyor,dışkısında bile tüy vardı o kaşıdıktan sonra bişey yediğini fark ettim ama ne yediğini anlamadım ne yapmalıyım? tüy dökme döneminde olabilir mi ? yoksa bit pire ilaccı almalı mıyım? yardımcı olursanız çok sevinirim zarar gelsin istemiyorum.

su da içmiyor aynı zamanda yem yiyor ama suyunu içeremiyoruz.

yeni bir kuş aldıysanız en az 10 15gün belki 1 ayda o eve etrafa kafesine alışacak bu zaman alacak gerekli egitim ve nasıl davranmanız gerektigi linkte :
http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/muhabbet-kusu-evcillestirme-ve-egitim.19032/

su içmemesi normal bu mevsimlerde suya fazla ihtiyaç duymazlar hepimizin kuşu çok fazla su içmiyor.hiç içmiyor diyecek kadar az ihtiyac duyuyorlar.daha 3.gün ötüp oynamasını beklemeyin 1hafta kafesine odasına eve alışsın sonra herşey normale döner.belki birşeyi gagalıyor filan size yiyor gibide gelebilir.iyi inceleyin her kuş aynı hareketleri yapar genelde

biraz önce yine aynısını yaptı kendini gagasıyla kaşıyor boyun çevresini ve bitirdikten sonra ağzını oynatıyor yem yer gibi,bit göremedim sabahtan beri her kaşıyışında inceliyorum ama yok.Yağlama işlemini mi yapıyor acaba yem yerken bulaşmışta olabilir diye düşünüyorum gazete kağıdında döktüm çünkü yemini yemliğinde de var

Geri