Karadeniz Pet

Kuşum alışmıyor

• Konbuyu başlatan HBulut
  • Başlangıç tarihi
H

HBulut

Guest
Merhabalar,
7 Eylülden beri benimle olan Çekoslavak cinsi 3 aylık muhabbet kuşum kafesin dışında 30 dk durduktan sonra elime geliyor. Elime geldikten sonra omzuma alıyorum fakat elimi ve kafamı kendisine yaklaştırınca kaçıyor. Omzumda odaları geziyor. Eğitmek için ne yapmalıyım konuşuyorum, elime almaya çalışıyorum (dediğim gibi sonradan geliyor). Eve sonradan 2 tane hint bülbülü aldım onları kıskanmış olabilir mi? Fakat muhabbet kuşu odadayken onlarla ilgilenmiyorum. Sadece muhabbet kuşuyla ilgileniyorum. Hint bülbüllerinin kafesi bazen muhabbet kuşunun kafesinin yanında oluyor. Çıkınca uçup hint bülbüllerinin kafesinin üstüne tünüyor. Şimdiden teşekkürler.

Kafeste elime gelmişti onun fotoğrafı normalde dışarıda da sadece dediğim gibi geliyor.

AYDn4X.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Öyle hemen 1 haftada alışmak bunun için yaklaşık 1 ay süre gerek. Hem kuş senle baya birdir duruyorsa ve halen kaçıyorsa alışmıştır. Ama seni iyi olarak görmemiştir. Yani ona bu sürede cana yakın davranmadıysan senden kaçar ve buda sana alışmış ama seni iyi görmemiştir. Şu anlamda diyorum yeni birini tanırsın ve o sana itici davranır sende onu iyi görmesin dimi yani o anlamda. Ama yeni geldiyse 1 ay fln bekle ve canayakın davran. Ben kuşum yeni geldiğinde elime asla gelmezdi şimdi uçarken çağırıyorum elime konuyor.

Kuş 1 aydır benimle önce kafeste elime alisti sonra disarda sadece benim boyumdan yukarda olan yerlerden geldi.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Kuş 1 aydır benimle önce kafeste elime alisti sonra disarda sadece benim boyumdan yukarda olan yerlerden geldi.

O zaman henüz alışma sürecini bitirmemiştir. Ama alışacaktır 1 hafta ya fln alışır.

Yorumun için teşekkür ederim :)

Geri