Karadeniz Pet

kuşum bana nasıl alışır ?

bazey122

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar! Ben buralarda yeniyim . Sizlere birkaç sorum olacak. 3 gün önce bir kuş aldık. Oradaki en yaramaz kuşu seçtim. Eve gelene kadar her şey yolundaydı sonra yerine koydum ilk 3 saat yem yemedi su içmedi (su hala içmiyor) sonrasında bir çubuğun üzerinde kıpırdamadan saatlerce durabilme gibi bir yeteneği var. Elimi sokup sevebiliyorum gagalamıyor da. Ama elime gelmiyor onu parmağıma alıcam kaçıyor. Halbuki annem şıp diye eline alabiliyor. Kısaca beni sevmediğini düşünüyorum. Bana nasıl alışır?

Ona kuş sesi dinletince çok güzel ötüyor ama onun dışında yerinde kıpırdamıyor arada yemek yiyor. Kuş sesi dinletmek doğru bir hareket mi? Yalnız olduğunu düşünmesinden korkuyorum (arkadaşlarını özlemesinden de) Ama yerinden memnun herhalde geçen gün tek ayak üzerinde durdu bu da memnun demekmiş. Yani özetle sorularım şunlar;
-> Kendime nasıl alıştırırım?
->Kuş sesi dinletmeli mi?

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER;)

Son düzenleme:
kuşun ilk basta sana alısması zor olcaktır .bence kafesın heryerıne su ve yem koyarsan elbet yıycektır. sana alısması ıcınde kusu sal ve bekle yanında dur o saten seni merak edcektır .kuşunuda pek korkutma

kuşun ilk basta sana alısması zor olcaktır .bence kafesın heryerıne su ve yem koyarsan elbet yıycektır. sana alısması ıcınde kusu sal ve bekle yanında dur o saten seni merak edcektır .kuşunuda pek korkutma

Çok teşekkürler :) Yemini yiyor zaten ama sanırsam suyunu gizlice içiyor. :)

ben benimkinin su içtiğini 1 hafta sonra gördüm yahu. zamanla alışır sana da meraklanma :)

Suya bir bakın içinde yem varsa ya da bulanıklaşmışsa kuşunuz içmiştir mutlaka :)

kuş sesi mantıklı mantıklı ama fazlası zarar çok fazla dinletmeyin

yanında bır kuş varmıs gibi onu cağırır duru gelmeyince bağırı cagırır huysuzlarsır hayvan

Kusu konusturacaksan kuş sesi çok dinletme kafese parmağını sok göğsünü ittir parmağına çıkacaktır çıkınca konuş sakin bur ses tonuyla parmağına kendisi çıkmaya baslayinca perdeleri kapa kafesi açık bırak uçmaya caliscak ve duvara vurucaktir . Sakın elinin içine alıp kafese koyma yine parmağını önüne getir konuşarak kafese koy günlük tekrarla 1 hafta sonra uçmayı çarpmadan uçmaya başlayacaktır ha bide ayna koyma

Geri