Kuşum benden korktu galiba tekrar elime nasıl alıştırabilirim

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Onur ARDALI tarafından 10 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. Onur ARDALI
  Çevrimdışı

  Onur ARDALI Aktif Üye

  Katılım:
  25 Mart 2013
  Mesajlar:
  59
  Beğenileri:
  0
  Merhaba arkadaşlar yaklaşık 5 5 bucuk aylık erkek bir kuşum var.Ceresi mavileşti kendi kendine kafeste ötüyor kafasını falan sallıyor buraya da yazmıştım kızışmış demişlerdi.Şimdi bu kuşa nolduysa elime gelen omzuma gelen kuş şimdi benden kaçışmaya başladı ama ne oldugunu bilmiyorum yaklaşık 3 haftadır böyle.Elimden yem de yemiyor.Kafesinden pek çıkmazdı zaten kafesini açtığımda birşey değişmiyor sürekli kafesinde duruyor.Elimi kafese soktuğum zaman ordan oraya uçuşuyor.Dışarda olduğunda da elimden kaçıyor ama bazen elime geliyor ve omzuma konuyor nadiren.Şimdi ben bu kuşu elime nasıl tekrar alıştırabilirim?Kafesine elimi koyup onunla konuşmayı deniyorum fakat sürekli gözleri elimde sanki ona birşey yapacakmışım gibi.Kafesin yanından geçtiğimde bile tedbirli davranıyor.Bu kuşu tekrar elime alıştırabilirmiyim?Alıştırabilirsem nasıl yapabilirim?Yoksa dişi alsam onlar birbirleriyle mi ilgilense?Genellikle ilgileniyorum kuşumla ama öğrenci olduğum için bazen ilgilenemiyorum.
   
 2. Eren Temiz
  Çevrimdışı

  Benim ki de öyle olmaya başladı ilk yavru ayların da çok iyi hoş anlaşıyorduk sonra sanırım ergenliğe giriyorlar çok sert davranmaya başlıyorlar, ben kafesin içine elimi sokunca hemen atlayan kuş şimdi cıyııık cıyıık diye bağrıyor bide ağzını açıyor kabadayı gibi :) resmen kızıyor ve elimize de nadir gelmeye başladı. Sanırım ergenlikten olsa gerek.
   
 3. Onur ARDALI
  Çevrimdışı

  Onur ARDALI Aktif Üye

  Katılım:
  25 Mart 2013
  Mesajlar:
  59
  Beğenileri:
  0
  Ergenliktense normal o zaman ama belli de olmaz ben de üzülüyorum ne yaptım ben bu kuşa diye :)
   
 4. Eren Temiz
  Çevrimdışı

  Eski çapkın kuşumuzda böyle oldu. 1 yaşına kadar ilgilendim tekrar eski hali gibi cana yakın oldu. Sizde vakit buldukça sakin bir ses tonuyla konuşup ilgilenin. :)
   
 5. Onur ARDALI
  Çevrimdışı

  Onur ARDALI Aktif Üye

  Katılım:
  25 Mart 2013
  Mesajlar:
  59
  Beğenileri:
  0
  Tamam teşekkür ederim tavsiyeniz için :)
   

Sayfayı Paylaş