Karadeniz Pet

Yeni yavru kuşum benden korktu

Berkay Özdemir

Yeni Üye
Dün sabah petshoptan baya bi hareketli, erkek 1.5 aylik bir muhabbet kusu begendim. Alip eve getirdim yavrucağızı. Kafesini kurdum yemini suyunu doldurdum. Kuşu getirirken kullandığım kutudan çıkarırken kaçıverdi ve yaklaşık yarim saat boyunca evde onu kovalamak zorunda kaldim.

Suan yemini suyunu gayet yiyor, ara sıra elevizyona cikcik ederek eşlik ediyor ama yanına gidince tüneğin üstünde öylece bana bakıyor.

Sizce kendime alistirmak için nasil bir egitim kullanmaliyim? Elime alıştırma sürecini mümkün oldukça çabuk halletmek istiyorum çünkü onun 24 saat kafeste durması vicdanımı çok rahatsız ediyor.

Şimdiden hepinize tesekkurler.

Hemen kuşu salmayın 1 hafta 10 gün kadar kafesinde kalsın odayı tanısın ortama alışsın.

Merhaba 1hafta filan bekletmeye gerek yok zaten yavru kendine bina önce alıştırmaya bak ve Sak'ın elinle avucuna alma sadece elinle al eğer yavruyu kendine alıştırmayı başarırsan büyüyene kadar hep senle olur yanından ayrılmaz

Anlattigim gibi ilk geldiğinde kuşla baya bi boğuşmak zorunda kaldık. Şuan ben kafese yaklaştığımda sürekli kafesin en ucuna kaçıyor ve kalp atışları belli olacak şiddette atıyor.

Bir süre daha bekleyip 3-4 saat aç bırakma yöntemini deneyeceğim sanirim.

Kimisi hemen bırakmak sorun olmaz diyor kimi arkadaş da bir hafta on gün kafeste kalsın sanırım kimse net birşey diyemiyor

Anlattigim gibi ilk geldiğinde kuşla baya bi boğuşmak zorunda kaldık. Şuan ben kafese yaklaştığımda sürekli kafesin en ucuna kaçıyor ve kalp atışları belli olacak şiddette atıyor.

Bir süre daha bekleyip 3-4 saat aç bırakma yöntemini deneyeceğim sanirim.

işkence ile hayvan eğitilmez sana yapsalar hoşuna gider mi.

Haklısınız. Lakin bence 3-4 saat işkence boyutunda değil. Etrafındaki insanlara güvenmeside önemli değil mi?

yeni kuşunuzu keyifle besleyin 7 tane yavru büyüttüm kendime alıştırmak için ancak hepsi farklı karakterdeydi kuştan kuşa değişir bu durum kimi kuş çok insan canlısı oluyor asla gaga atmıyor ve hemen geliyor ele avuca yani insan canlısı bi kuşsa 2-3 saatte de alıştırabilirsin kendine. insan canlısı bi kuş değilse 1 hafta 10 günde kafeste tutsan bişey değişmicek ancak zamanla alışır sana kimisi çok ürkek oluyor ne kadar alışsada sana asla ama asla kendine elletmiyor sevdirmiyor en ufak harekette korkuyor sadece omuzda tünekliyor kuş ürkekse 1-2 gün kafese elinizi sokmadan sevin onu dıştan 3. 4. gün elinizi kafese sokun belli aralıklarla elinize gelmesi gerek yok gelmiyorsa tünekleri çıkarın parmağınızı uzatın ve parmağınızda tünek yerine durucak böylece elinizden korkmcak 6. 7. gün artık dışarı çıkmaya hazır :) parmağınızla çıkartın ve omzunuza koyun onu yavaş yavaş alışacaktır çok ama dediğim gibi ürkek olmayan insan canlısı bi kuşsa bunları yapmaya hiç gerek bile yok hepsi farklı

Geri