Karadeniz Pet

Kuşum benimle ilgilenmiyor

• Konbuyu başlatan Ömür BELET
  • Başlangıç tarihi
Ö

Ömür BELET

Guest
Aldığım ilk günden bu yana kuşuma kendimden daha çok özen gösteriyorum maşallahı var sağlığı çok iyi yavaş yavaş bazı kelimeleride öğrenmeye başladı.Fakat kafesinden çıkardığım zaman benimle ilgilenmiyor keza kafesindeykende sanki beni hiç dinlemiyor kafesinde ki mandalıyla oyun oynuyor sürekli.Bunun sebebini bir türlü anlıyamadım elime dahi rahatlıkla alıştı kafama konuyor bazen fakat eğitmem için elime alıp konuşmaya başladığımda susuyor sadece bakınıyor ve en fazla 30 bilemedim 1 dk sonra uçuyor hiç ötmeden ve odada görüş acısında olmayan bir ayna var onu keşfetmiş orda kendisini görip başka kus sanıyor.Bu durumu düzeltmem için ne yapmam gerek yani kuşumun benimle ilgilenmesi dışında her şeyi çok güzel fakat bende konsantre sorunu yaşıyor bu durumu nasıl düzeltebilirim yardımcı olur musunuz ?Teşekkürler

Aldığım ilk günden bu yana kuşuma kendimden daha çok özen gösteriyorum maşallahı var sağlığı çok iyi yavaş yavaş bazı kelimeleride öğrenmeye başladı.Fakat kafesinden çıkardığım zaman benimle ilgilenmiyor keza kafesindeykende sanki beni hiç dinlemiyor kafesinde ki mandalıyla oyun oynuyor sürekli.Bunun sebebini bir türlü anlıyamadım elime dahi rahatlıkla alıştı kafama konuyor bazen fakat eğitmem için elime alıp konuşmaya başladığımda susuyor sadece bakınıyor ve en fazla 30 bilemedim 1 dk sonra uçuyor hiç ötmeden ve odada görüş acısında olmayan bir ayna var onu keşfetmiş orda kendisini görip başka kus sanıyor.Bu durumu düzeltmem için ne yapmam gerek yani kuşumun benimle ilgilenmesi dışında her şeyi çok güzel fakat bende konsantre sorunu yaşıyor bu durumu nasıl düzeltebilirim yardımcı olur musunuz ?Teşekkürler
Kuşu dışarı çıkartınca kuş sizi takmıyor tabi :) nedeni aynayı araması, aynayı buluyor sanki başka bir kuş varmış gibi davranıyor ve sizi de takmıyor. Kuşunuzu saldığınız da aynanın önünü kapatın.

diğer odada bir tane daha m.kuşum var çok nadir olarak sesini duyuyor bununla alakalı olabilir mi ?

Tabi ki de kuşu dışarı çıkardığınız da o muhabbet kuşunu arıyor. Onun için sizinle ilgilenmiyor.

Peki ne yapmam gerek ? Sadece benimle ilgilenmesi için.

Bence aynayı ordan al yoksa senle hiç ilgilenmez mesela benim kuşumun kafesinde veya göre bileceği bir yerde ayna yok o yüzden beni kafestede dinliyor ötmeden falan ben konuşmayınca o ötmeye başlıyor

ayna komidinin aynası hocam çıkaramam zaten görüş açısındada değil kafesle aynı yere bakıyor ayna üzerini bir şeyle kapatsam her saldığımda sorun olmaz sanırım.Birde perleye çok alıştı konuyor oraya bir alan olmazsa kıyamet kopsa uçmuyor

Geri