Karadeniz Pet

kuşum ele gelmiyor nasıl alıştırabilirim?

atilla oran

Yeni Üye
kuşumla uzaktan bakışarak,babacık babacık diye diye demeye başladı.bişeylerde demek içinde uğraşıyor.uzaktan laf atıyor ama yanına hiç yaklaştırmıyor

hiç ele gelmiyor kafese elimizi sokunca nereye kaçıcağını şaşırıyor.

zamanla ele gelir alışırmı ,alıştırmak için ne yapabilirim acaba.

teşekkürler.

(avatardeki yeşil kuş)

Son düzenleme:
Yavaş hareketlerle elinizi yaklaştırın kuşunuza bir de elinizden beslemeyi deneyin

En sevdiği yiyecekle uzatın elinizi.

kuşumla uzaktan bakışarak,babacık babacık diye diye demeye başladı.bişeylerde demek içinde uğraşıyor.uzaktan laf atıyor ama yanına hiç yaklaştırmıyor

hiç ele gelmiyor kafese elimizi sokunca nereye kaçıcağını şaşırıyor.

zamanla ele gelir alışırmı ,alıştırmak için ne yapabilirim acaba.

teşekkürler.

(avatardeki yeşil kuş)

Merhaba. Daha önce açtığım bir konu yardımcı olacaktır diye düşünüyorum;

"http://www.muhabbetkusu.com.tr/muhabbet-kusu-hakkinda-genel-bilgiler/kusu-ele-alistirmak-isteyenler-icin-19065.html"

benim 4 haftalık kuşum var ellerden pek kaçmıyodu ama gelmiyodu çok ilgilendim sürekli elle besledim bu gün yem olmadan kafese elimi koyduğumda direk geldi parkmaklarımla oynadı falan sende dene kuşun ele alışması lazım benimde ilk tecrübem bu kuş =)

teşekkür ederim.
daha önce aldığımız kuşlar çok küçük olduğundan zannediyorum çabuk alışmıştı.bu kuş aldığımızda öbürkülerden biraz büyüktü 4 aylık falan sanırım onun için alışması biraz zor olucak.

zamanla alışırız zannediyorum.

teşekkür ederim.
daha önce aldığımız kuşlar çok küçük olduğundan zannediyorum çabuk alışmıştı.bu kuş aldığımızda öbürkülerden biraz büyüktü 4 aylık falan sanırım onun için alışması biraz zor olucak.

Rica ederim bende zamanla alışacağına inanıyorum. Kolay gelsin :)

teşekkür ederim.

4 aylık kuşumu konuşturdunuz. ?

Öyle ise ne kadar sürdü ilk konuşması

Son düzenleme:
10 gün boyunca babacık babacık dedim durdum.ilk 1 haftatada cık baba dedi sonra babacık.şimdide karışıştırıyor ama cicikuş dedirtmeye çalışıyorum kuşu alalı 1 ay falan oldu zaten.
ayından emin değilim satan adam 4 aylık dedi ama.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:36 -->-> Daha önceki mesaj 13:35 --

10 gün boyunca babacık babacık dedim durdum.ilk 1 haftatada cık baba dedi sonra babacık.şimdide karışıştırıyor ama cicikuş dedirtmeye çalışıyorum kuşu alalı 1 ay falan oldu zaten.
ayından emin değilim satan adam 4 aylık dedi ama.

Çok çabuk konuşmuş şöyle yakından bi fotosu varmıdır size zahmet. Yaşını az buçuk kestirmeye çalışacam. Bendede var yaşı biraz geçmiş onla kıyaslayacağım

Bide siz adama eş olarak aldığınızımı söylediniz öyle ise 2 aylık kuşa 4 ay demiş olabilir yoksa forumda en kısa sürede konuşan kuş bu üstelik 4 aylık :) banada heyecan kattınız

Son düzenleme:
Kuşunuzu eyer çok sert ısırmıyorsa parmağınızı yavaş yavaş gagasına doğru getirin ve çekingene öyle yapın on ilgilenip elinizle yem verin bir süre sonra sağğ elinizin işaret parmağıyla ayaklarına doğru getirin ilerletin elinizi parmağınıza zıplayacaktır öyle öyle alışır

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:36 -->-> Daha önceki mesaj 13:35 --

Çok çabuk konuşmuş şöyle yakından bi fotosu varmıdır size zahmet. Yaşını az buçuk kestirmeye çalışacam. Bendede var yaşı biraz geçmiş onla kıyaslayacağım

Bide siz adama eş olarak aldığınızımı söylediniz öyle ise 2 aylık kuşa 4 ay demiş olabilir yoksa forumda en kısa sürede konuşan kuş bu üstelik 4 aylık :) banada heyecan kattınız

rLYqm1.jpg

kuşumuz bu yeşil olan

Konusması yasıından cok zeki olmasıylada ilgili biraz benimde 4 aylik sarı bir kusum var onu cagırmak icin ıslik calardım kendi ıslik calmayı ogrendi simdide cicikus demeyi ogretiyorum kendi kendine cicikus diye mırıldaniyor :)

elinizle tutmaya calismayin zamanla alisir hatta kovalasanizda sakiz gibi üstünüze yapisir avucunuza biraz sevdigi yemden koyun sabila bekleyin ani hareketler etmeyin... ben birazcik toz seker koymustum dogrumu yanlismi bilmiyorum zamanla benimsedi beni simdi sürekli üzerimde dönüp dönüp elime kafama hatta gözlüklerime bile konuyor

Bende bir tane vahşi vardı kanadının ucunu hafif kestim yavaş yavaş ürkütmeden elime alıştırmıştım deneyin derim :)

Ama benimkisi sadece bir tavsiye bir yol sakın yanlış anlaşılmasın kanatlarının uç kısmını kesince mecburen alışması uçamadığından dolayı kolay oluyor.

Bende bir tane vahşi vardı kanadının ucunu hafif kestim yavaş yavaş ürkütmeden elime alıştırmıştım deneyin derim :)

Ama benimkisi sadece bir tavsiye bir yol sakın yanlış anlaşılmasın kanatlarının uç kısmını kesince mecburen alışması uçamadığından dolayı kolay oluyor.

Bunu tavsiye etmiyorum kesinlikle boyle bir hataya düşmeyin.Kestikten sonra kuşu psikoza giren cok insan var.Bence tek ihtiyacınız olan sabır ve sabır.Elinize alışana kadarda kafesten cıkarmamanızı öneririm.yoksa avuclamak zorunda kalırsınız ve yine korkabilir.

Geri