Karadeniz Pet

Kuşum Felçli Gibi

TahaBartu

Yeni Üye
İyi günler bu sabah kuşumu kafesin tabanında felçli gibi dururken buldum yem yemiyor su icmiyor tunege cikamiyor ve en buyuk sorun kendini kontrol edemiyor istemsizce kendi ekseni etraginda donuyor bagiriyor b vitamini eksikligimidir nedir oyle bir seyler okudum lutfen yardim edin

bu pek hayra alamet bir durum değil siz elle besleyin acaba bir sebepten yem yiyemedide mi böyle oldu, önüne darı koyun yemezse herobaby nin falan bebe maması var onlardan elle yedirebilirseniz bir deneyin

tecrübeli arkadaşlar daha çok yardımcı olurlar umarım iyileşir

bu pek hayra alamet bir durum değil siz elle besleyin acaba bir sebepten yem yiyemedide mi böyle oldu, önüne darı koyun yemezse herobaby nin falan bebe maması var onlardan elle yedirebilirseniz bir deneyin

tecrübeli arkadaşlar daha çok yardımcı olurlar umarım iyileşir
Felç giriyor hocam sanki böyle elektrik yermis gibi geriliyor kasılıyor

Bizim kuş da öyle olmuştu istemsizce kendi etrafında kafesin tabanında dönüyordu kanatlarını açıp..veterinere götürmüştük beyninde bi problem var dedi Vitaform verdi mercimek tanesi kadar bir sulukta eritilecek günlük tazelenecek ama bir süre sonra başını da tutamamaya başladı kafasını arkaya atıyordu siz bi veterinere götürün yine biz kuşumuzu bakacağına dair söz aldıktan sonra kuşçuya geri verdik yaşadı mı bilmiyorum

Bugün bu vakitte veteriner bulamam sanırım kaybedicem komple felç girdi öldürsem mi napsam çok kötüyüm acı çekmesine dayanamıyorum

korkutmak gibi olmasın benim kuşumda kızıgınlık yumurtası var sandık yumurlayacak diye beklerken bir akşam elime gelmedi sonra elime alınca fark ettim bir ayağı felçliydi veterinere götürürken diğer ayakta gitti kafes tabanında ağzıyla çekmeye çalışıyordu kendini

veterinerde muhtemelen pek anlamadı hiç yem yememiş dedi vitamin bebe maması önerdi eve gittim 2 saat içinde kuşu kaybettim, umarım sizinki benim gibi olmaz siz yedirmeye içirmeye çalışın

korkutmak gibi olmasın benim kuşumda kızıgınlık yumurtası var sandık yumurlayacak diye beklerken bir akşam elime gelmedi sonra elime alınca fark ettim bir ayağı felçliydi veterinere götürürken diğer ayakta gitti kafes tabanında ağzıyla çekmeye çalışıyordu kendini

veterinerde muhtemelen pek anlamadı hiç yem yememiş dedi vitamin bebe maması önerdi eve gittim 2 saat içinde kuşu kaybettim, umarım sizinki benim gibi olmaz siz yedirmeye içirmeye çalışın
Öldü hocam..Bir öyle bir böyle kasıldı debelendi,göğüsüme aldım öylece sessizce öldü.Hayat işte..

başınız sağolsun imkanınız varsa bir otopsi yaptırabilirsiniz ayrıca yeni kuş alırsanız çamaşır suyunu seyreltip kafesi dezenfekte etmeden almayın ve hatta yemleri dahi değiştirin

başınız sağolsun imkanınız varsa bir otopsi yaptırabilirsiniz ayrıca yeni kuş alırsanız çamaşır suyunu seyreltip kafesi dezenfekte etmeden almayın ve hatta yemleri dahi değiştirin
Eşi vardı hocam tek değildi zaten kafesi falan yıkadım sabunlu suyla petshopa versem mi diyorum bunuda tek kalmasın diye üzülüyorum onada ama pek umurunda degil gibi sanki.Neyse hayat işte sağolasın tekrardan.

Eşi vardı hocam tek değildi zaten kafesi falan yıkadım sabunlu suyla petshopa versem mi diyorum bunuda tek kalmasın diye üzülüyorum onada ama pek umurunda degil gibi sanki.Neyse hayat işte sağolasın tekrardan.
sabunlu su değil çamaşır sulu su olmalı sabun dezenfektan değildir

Geri