Karadeniz Pet

Kuşumun ayağı felçli gibi

Esmakopuz

Yeni Üye
https://video.hizliresim.com/tr/09G3MrMyMtOTo4k/watch bu ayağının kullanamadığını videosu ayağını resmen hissetmiyormuş gibi topluyor ve kullanırken çok zorlanıyor. Suyunu yemini yanına koydum moralinde bir sıkıntı yok ama benim moralim çok bozuk kuşum 6 yaşında artık sona yaklaştı mı bilmiyorum. Ailem veterinere götürmeye izin vermiyor malesef ki o yüzden veterinere götüremiyorum :(. Ayağı önceden kapıya sıkışmıltı ama üstünden bayağı bir zaman geçti sadece 4 ayak parmağından 1 tanesinin minik bir burkulması ile sonuçlanmıştı çok sıkıntı yoktu yine aynı ayağını şimdi kullanmıyor ağzı ile ayağın ısırıyor o yüzden ayağını bir şey de sürmiyorum. Ve bu bir anda oldu nasıl incitmiş olabilir ki. Resim de kırmızılı olan yaralı ayağı pek bir renk farkı yoktu ama ağzı ile uğraşınca biraz pembeleşti ne yapmalıyım?

Ekli dosyalar

• 20230502_211941-min.jpg
    20230502_211941-min.jpg
    453.6 KB · Görüntüleme: 7
Tüneği kavrıyor dolayısıyla incinmiş olabilir. İncinmeyse kendi kendine de geçer. Kuşu çok yormayın, yemini suyunu yakın yere asın. B vitamini ve kalamar kemiği verin
Tüneyi çok zar zor kavrıyor 10 saniye uğraşıyor en sonunda kavrayabiliyor. Yemini suyunu yakın yere koydum kalamar kemiğini koydum. B vitmanini suyuna kaç damla atmam gerkiyor?

Tüneği kavrıyor dolayısıyla incinmiş olabilir. İncinmeyse kendi kendine de geçer. Kuşu çok yormayın, yemini suyunu yakın yere asın. B vitamini ve kalamar kemiği verin
Cevabınız için şok teşekkür ederim <3 çok çok iyi bir İnsansınız

Fiziksel bir darbe almış olma ihtimali nedir?
Aşağıdaki tablodaki ürünlerin hepsi fayda sağlar
Ekli dosyayı görüntüle 67252
Fiziksel darbe almış olma ihtimali çok düşük gece bir sıkıntısı yoktu sabah bir baktım ayağını toparlayamıyor nasıl korktum anlatamam. Umarım yakında iyileşir iyileşemese bile ben ona güzelce bakayım. Tablo için teşekkür ederim

Felç durumlarında devit3 kullanılabilir ama tamamen felçli diyemiyorum çünkü açıp kapama yapıyor gördüğüm kadarıyla. O yüzden öncesinde dediklerimi yapıp biraz beklemenizi tavsiye ederim. Geçmiş olsun 💐
Teşekkür ederim kendinize iyi bakın <3

Geri