Karadeniz Pet

Kuşum gelişmiyor

Abi cok tesekkur ederim allah razı olsun verdiginiz bilgileri uyguluycam cok cok tesekkur ederim birde bu kalamar kemiği ilk defa duyuyorum nerden alabilirim normal kuş satilan yerlerde varmidir bir bilginiz var mi

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çoğu petshoplarda vardır kafes te mutlak bulunması gereken ürünler: Kalamar Kemiği - Gaga Taşı - Anasonlu Grit Kuş Kumu - Taze Su - Yem.
Bunlar kesinlike her zaman olsun

Peki cok sagolun bu takviyeleri kafesime ekliycem cok cok tesekkur ederim

Abi birde sunu yeni farkettim yavru surekli babasindan annesinden mama istiyor ama vermiyorlar dovuyorlar sizce ne yapmam gerekir aç oldugu icin mi boyle yapiyor yem kiramiyor mu ondan mi ?

Yavru kaç günlük?

Abi 2.5 -3 aylik yavru
Bugun kabuksuz yem aldim dediginiz gibi yumurta mamasi icin malzemeleri aldim insallah gelisir

BAKINIZ . Merhaba arkadaşlar benim 3 yaşında sarı bir erkek muhabbet kuşum var . Ben onu yanlız gördüm . Dün 2 aylık bir dişi muhabbet kuşu aldım . Aynı kafese koydum . Erkek ona yem vermedi salıncağına bindirmedi . Isırdı , gagaladı . Ama erkeğe çiftleşen muhabbet sesi açınca telefona kur yapıyor . Sonra ikisini farklı kafese koydum . Şuan bakışıyorlar . Alıştırmak için lütfen ACİLLL yardım edin lütfen .

Abi bende ayni durumdayim suan 1 yasindaki erkek kusa 3 aylikdisi yavru mu vericem hayirlisi olsun

Yavru kuşa yem vermiyorlarsa önerim aspur yemi (diğer adı kanarya yemidir) alın ve içine kabuklu yemden de karıştırın. Kabuklu yemi yemekte zorlanıyorsa aspurdan yiyecektir. Aspur kabuğu kolayca çıkarılabilen bir yem olduğundan yavrular kolaylıkla yerler. Bu arada o içinde karıştırmış olduğunuz kabuklu yemleri de zamanla arttırın aspuru azaltın ve böylelikle kabuklu yeme de alışmış olacaktır.

Geri