Karadeniz Pet

kuşum hamilemi ve diğer kuşum kızgınmı

gkhnyvz88

Meraklı Üye
merhaba 2 çift kuşum var
1. çift geçen yerde erkek dişinin üstündeydi ama kavgamı etti başka bişimi anlamadım :) bugün dikkatimi dişinin şişkinliği hamilemi acaba :D

2. çift kızgınmı acaba

yuzunden hamıle oldugu anlasılmaz zaten :) kızgınlık gagasından ama hamılelıgı sıskınlıgınden dolayı dedım :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:35 -->-> Daha önceki mesaj 20:27 --

yokmu başka yorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:44 -->-> Daha önceki mesaj 20:35 --

günceldir...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:51 -->-> Daha önceki mesaj 20:44 --

yardım eden?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:01 -->-> Daha önceki mesaj 20:51 --

?? yardım edecek yokmu üstadlar nerdesiniz

1 .çiftteki dişi büyük bir ihtimalle yumurtlamaya hazırlanıyor 2 çifteki ler hakkında yorum yapamayacağım

yani hamile diyorsunuz :) süper bir haber teşekkür ederim.

Kafesinde yuvalık var ise ve zamanının çoğunu orda geçirmeye başlamış ise çok yüksek bir ihtimal ile hamiledir.
yuvasını içine bir miktar talaş veya buna benzer meteryaller koymanızı öneriyorum aksi takdirde yumurtladığı zaman yumurtalar birbirine çarparak kırılabilir.Dişi yumurtladığı zaman dişiyi asla rahatsız etmeyin mümkün ise kafesi yerinden oynatmıyıp altını değiştirmeyin,yem ve suyunu değiştirirken çok dikkatli olun çünkü dişi muhabbet kuşunun en stresli olduğu zamanlardIr.Aşırı derecede strese girip yumurtalarını kırabilir.

Son düzenleme:
Geri