Karadeniz Pet

Kuşum hasta mı?

Hasta ola bilir.Kursak mantarı ağzından kötü koku geliyormu?Kakasında yem kabuğu görünürdemi?Ağzını açıp kapatıyormu?
Öğürüyor, kusuyor, kötü koku var, dışkısı siyah gibi kopkoyu, sürekli halsiz ve uyur halde.

Kakasında yem kabuğu yok, ağzını açıp kapatmıyor.

Kursak mantarı için veterinerin verdiği damlanın dışında dr.fungi diye bir ilaç aldım petshoptan. Direk ağzına damlatıyorum. Yaklaşık 20 gündür bu halde. İnşallah iyileşir.

Kursak mantarı için bu kullandıklarım dışında sizin önerebileceğiniz bir şey var mı acaba ?

Merhaba benim kuşum da böyle benzer bir rahatsızlık var ama kusması yok sadece öğürme hareketi yapıyor kakasının rengi düzgün sadece sürekli uyukluyor ve erkek kuşumla çiftleşiyorlar acaba sizin kuşunuzda olan rahatsızlığın başlangıcı olabilir mi başlattığım konudan kuşumun fotoğraflarını inceleyebilir misiniz fikriniz önemli benim için

Merhaba benim kuşum da böyle benzer bir rahatsızlık var ama kusması yok sadece öğürme hareketi yapıyor kakasının rengi düzgün sadece sürekli uyukluyor ve erkek kuşumla çiftleşiyorlar acaba sizin kuşunuzda olan rahatsızlığın başlangıcı olabilir mi başlattığım konudan kuşumun fotoğraflarını inceleyebilir misiniz fikriniz önemli benim için
Benimki de öyle başladı. İlk günlerde halsizliği oldu. Takip etmeye başladım bir kaç gün sonra öğürmeye başladı. Veterinere götürdüm pembe renk bir damla verdi şırınga içinde ama bir kaç gün anca yetti ve öğürmesi durmadı aksine daha da arttı. Öğürmesi başladıktan 10 gün sonra kusmaya başladı. O zamandan beri de bu durumda. Bir ayı buldu halsizlikten bu noktaya gelmesi. Siz de geç olmadan ayırın bence eşine bulaşma ihtimali var. Konunun başında Merve hanımın bana yazdığı cevaba bakabilirseniz onlar belki fayda edebilir.

Geri