Karadeniz Pet

Kuşum hasta mı?

ZeyZey41

Yeni Üye
Merhaba 1 yaşında erkek kuşum bir kaç gündür sık sık yem kusma gibi öğürme gibi hareketler yapıyor. Surekli kabarık halde öylece duruyor. Eşiyle pek ilgilenmiyor. Bugün yanına başka bir kızgın dişi koydum. Dişi onunla ilgilendi ama o dişiye gaga attı istemedi. Genelde uyur halde halsiz gibi. Dışkısı normal ama hasta gibi ne olabilir acaba bu halsizliğinin ve o hareketlerinin sebebi?

Bir de kursağı bana şiş gibi geldi onunla ilgili olabilir mi? Fotoğrafını ekledim

Kusma fark etmedim ama sık sık öğürme hareketi yapıyor. Dışkı normal gözüküyor ama ayırınca kesin belli olur. Başka kafese alayım. Kursak mantarı olabilir mi? Bunun için ne yapmam gerekir?

Kullanmıyorum. Yarın alıp kullanmaya başlayayım mı yoksa kursak mantarı için mi bir şey alayım

Kullanmıyorum. Yarın alıp kullanmaya başlayayım mı yoksa kursak mantarı için mi bir şey alayım
Kursaktan bir röntgen çekilse iyi olur aslında. Diğer belirtileri yok çünkü. Ama belli de olmaz.
Entrobac Probiyotik ve gervit multivitamin alıp kullanabilirsiniz

Merhaba, kuşu veterinere götürdüm pembe renk bir damla verdi suyuna katacaksın dedi 2 3 gün onu kullandım baktım düzelme yok petshopun kursak mantarı için önerdiği damlayı aldım. Direk ağzına damlatıyorum ama sanki daha kötü oldu. Bir iki gündür kusuyor sanırım fotoğrafını ekledim. Bi sonraki foto da kullandığım damlanın fotoğrafı. Yardım edin lütfen başka veterinere mi götüreyim yoksa sizin önerebileceğiniz bir şey var mı?

Öğürüyor, kusuyor, dışkısı normal değil kahverengi kan gibi kahverengi sıvıyla birlikte dışkı yapıyor, göğsü şiş, sürekli uyur halde. Bugün açık veteriner bulamam muhtemelen. Şuan acil ne yapabilirim yardım edin lütfen.

Veteriner şırınganın içinde damla verdi suyuna damlat dedi. Aynı zamanda diğer ilacı da kullanmaya devam ediyorum. Durumu hala aynı ama dışkısı değişti. Bu sabahtan itibaren turuncu renk ishal gibi yapmaya başladı. Fotoğraf aşağıda.
⬇️⬇️⬇️

Geri