Karadeniz Pet

kuşum hep yukardan uçuyor yardım :(

• Konbuyu başlatan musa351
  • Başlangıç tarihi
M

musa351

Guest
sürekli hep perdeye geliyor hep havadan uçuyor bana konması için ney yapmam lazım acaba

kuşunuz yavruysa kendinize alıştırabilirsiniz yok yetişkin bir kuş ise size alışması zor.

kuşum 7 8 aylık arası ama insandan ürkekliyi yok çok cana yakın elimden yem yiyyor parmamı uzattımı geliyor kafasını kaşıya biliyorum ama sadece dışşarıya cıkarttımmı hep havadan uçuyor bana konmuyor sadece ben gidip alabiliyorum onu yalnız bide aynası var ona uzaktan aynayı uzattımmı ona geliyor bana konması için ney yapmam lazım ilginiz için teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:55 -->-> Daha önceki mesaj 12:53 --

uqkwy.jpg

dostum kuşlar yüksekte durmayı sever sana oyun amaçlı veya konacak bir yer olmaması durumunda gelir. kuşuna ayna gösterme ve omzuna alıştırıp oyun amaçlı birşeyler yapabilirsin

bu benim kuşum. parmaklarımla oynuyor veya önüne birşey attığımda

[YOUTUBE]6xY41J_HXcI[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]abzfMv_XMGE[/YOUTUBE]

ben önüne bir şey atımmı oynamıyor korkuyor elimede geliyor ama parmamı sallayıncada oynamıyor öyle bakıyo sadece acaba bilgisayardan kuş sesleri acsam bana sesin geldiği yere yani bana gelirmi

7-8 ay, eğitim vermek ya da alıştırmak için biraz geç ve biraz da zor. Çünkü muhabbet kuşları baştan nasıl alışırsa öyle yaşamaya devam ediyor genelde. Ama tabi imkansız değil. Yapmanız gereken şey hayvanı koşullandırmanız. Yani hayvan, örneğin; bir yiyeceğe ulaşmak için size yaklaşması gerektiğini kavramalı. Tasvip ettiğim bir şey değil tabi ki ama onu bir kaç saat aç bırakıp yemle kandırabilirsiniz :) Bu yaştan sonra ona eğitim vermenin çok da farklı yolu yok sanıyorum. Eğer bebek bir kuş olsaydı durum çok farklı olurdu ama 7-8 aylık kuş alıştırmak için birazcık büyük. Yine de sabırlı olun, ilgilendiğiniz ve sabrettiğinizde bir şeylerin değiştiğini göreceksiniz. Kolay gelsin.

elimden yenm yiyyor zate elimede geliyor önemli olan bana konması

Geri