Karadeniz Pet

Kuşum ishal mi? Yardım!

Faruk KILIÇ

Meraklı Üye
Arkadaşlar bugün pikniğe gittim geldiğimde kuşum sulu dışkı yapmış.Poposuna 1 tane dışkı bulaşmış.Şuan durgun değil kuşum.Sizce kuşum ishal mi?Çok alışıık ona bi şey olur mu?Bulunduğum yerde petshop yok ishal ilacı vb şeyler almak için.Kuşum yem haricinde hiç bir şey yemiyor.Pirinç lapası patates haşlaması felan yemez büyük ihtimal çünkü başka şey lerden korkuyor.Eğer ishalse Sizce bu ishal evde tek kaldığından olabilir mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dostum formda acil basliklı konu acılmaması icin defalarca uyarıda bulunuldu . başlıgına kuşun problemini yazman daha cabuk yardım alman anlamına gelir .

apsur ver kuşa yeşillik felan verme . Detaylı bilgiyi ustalar verecektir . GECMİŞ OLSUN

Özür ama kuşum hasta mı diye telaşlandım kusura bakmayın.

Özür ama kuşum hasta mı diye telaşlandım kusura bakmayın.

Kusurluk bi durum yok .
Başlıga acil yazdıgın zaman herkesin dikkatini cekece bilecegimizi sanıyoruz ama öyle olmuyor.
Misal KUSUM ISHALMI yazmış olsanız durumu hakım olan kişi girecek ve kısa bi sürede önlemini alacaksın . acil baslıgına bilende giriyor bilmeyende ( biride benim bu bilmeyenlerin ) yanlıs yönlendirme ola biliyor . bende bu konuda uyarmak istedim bu tarz baslıklarda yönetim 3 gün uzaklastırma cezası veriyor ceza alman bilgi alamaman anlamına gelir . iyi formlar dilerim

Bi daha yazmam.Tamam.Ben kusura bakmadyını dedim özür diledim uzatmaya gerek yok.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aspur iyi gelir ishale aspur verebilirsin

Bir kakaya bakıp kuşlar ishal olmuş demek doğru olmaz.
Sıvı dışkı gördüğünde, hemen suyunu tazele, kafes altını temizle, yemliği boşalt ve kabı yıkayıp yeni yem koy. Bir gün sonra devam ediyorsa sade kanarya yemi, haşlanmış patates, haşlanmış pirinç ve suyunu verebilirsin. Kakanın rengi koyu yeşilse mikrobik bir durumdur, veterinere götürün.

Geri