Karadeniz Pet

Kuşum kabız gibiydi ne olmuş sizce?

sirke ishal içindir kabızlığa fayda sağlayacağını sanmıyorum siz iyice kabız olsun diye uğraşmıyorsunuz bence bilen ustaların yazmasını beklemelisiniz yağ rahatlatacaktır şimdilik

Gaga açtırma yöntemleri için video seyredebilir ve tekrar zeytinyağı damlatmayı deneyebilirsiniz. Dışarıda olduğum için dışkı fotoğrafını net göremiyorum ama normal değil gibi. Yeşillik kafesinde dursun. Hatta bulabilirseniz çeşitli yeşilliklerden azar azar bulunsun, hangisinin tadı hoşuna giderse onu yer. Sirke bağırsakları düzenler, elma sirkesi varsa bir damla ağzına damlatmak işe yarayacaktır

Elma sirkesi kabızlığa iyi gelir, diğer sirke türleri için bir şey diyemem. Eğer eviniz sıcak ise ılık su spreyleyerek gözünü bir miktar temizleyebilirsiniz. Zeytinyağı gözü bir miktar yakar, o yüzden açmak istemiyordur.
Tamam teşeklür ederim denicem elma sirkesini direk ağzından mı vereyim suya mı koyayım du içtiğini görmüyorum

Elma sirkesi kabızlığa iyi gelir, diğer sirke türleri için bir şey diyemem. Eğer eviniz sıcak ise ılık su spreyleyerek gözünü bir miktar temizleyebilirsiniz. Zeytinyağı gözü bir miktar yakar, o yüzden açmak istemiyordur.
Tamam teşeklür ederim denicem elma sirkesini direk ağzından mı vereyim suya mı koyayım du içtiğini görmüyorum

Açıklamayı yapayım da aklınızda bir şey kalmasın. Sirkenin ishalde kullanılmasının amacı, ishale neden olan bakterileri etkisiz hale getirmesi içindir. Bağırsak düzenleyici etkisi vardır. Doğrudan ağzına damlatmanız daha iyi olur. Suyuna da birkaç damla ekleyebilirsiniz. Elinizde halis zeytinyağı varsa ondan da ağzına damlatın.

Kuşu 1/4 oranında elma sirkesi katılmış suyla yıkayın. Popo kısmı iyice temizlenmeli. Kuşu iyice ıslatana kadar fısfısla sıkın üzerine her yerine gelsin gözü de dahil.
Sirkenin kabız ettiği de nerden çıktı. İsal olan kuşlara sirke tavsiye edilmesi sirkenin kabız ettiği anlamına gelmez. Bakteriyel bir ishalse iyi gelebileceği , hastalığı kısmen de olsa baskılayabileceği için tavsiye edilir. Ama tabiki ilaç yerine kullanılamaz.

ben sirkenin bu özelliğini bilmiyordum yanlış bilgi verdiysem kusura bakmayın kötü amaçlı söylememiştim

Geri