Karadeniz Pet

Kuşum kabız ve dışkısını yapamiyor

Boncukk.

Yeni Üye
Kuşum birkaç gündür kabiz dışkısini yaparken hem normalden daha buyuk yapiyor hemde yaparken böyle zorlaniyor akici bi sekilde yapamiyor ne yapmaliyim onun icin endişeleniyorum…

Dışkı görseli alabilir miyiz? Başka şikayetiniz var mı?

Kuş dişi mi? Büyük dışkı yumurtlayacak kuştaki belirtilerden birisidir ve tuvaletini tutabilir. Popo kısmını kontrol edin nazikçe,sertlik varsa yumurta olabilir. Yumurta sıkışması yaşanabilir kanatlı kuş veterinerinden yardım alırsınız böyle bir durum olursa.

Merhaba nasil fotoğraf yukleyecegimi bilmiyorum ve kusum disi ancak partneri yok tek ve bugun elimdeydi nerdeyse bi guvercin buyuklugunde diskisini yapti ve siviydi cok buyuktu diskisi resmen kafasi kadar korkuyorum olucek siye ve bu arada hareketinde enerjisinde de bi problem yok neden boyle oluyor anlamiyorum yani enerjik oynuyor falan

Merhaba nasil fotoğraf yukleyecegimi bilmiyorum ve kusum disi ancak partneri yok tek ve bugun elimdeydi nerdeyse bi guvercin buyuklugunde diskisini yapti ve siviydi cok buyuktu diskisi resmen kafasi kadar korkuyorum olucek siye ve bu arada hareketinde enerjisinde de bi problem yok neden boyle oluyor anlamiyorum yani enerjik oynuyor falan
Kızgınlık yumurtası olabilir. Popo kısmını kontrol edin demiştim ettiniz mi?
Streameble isimli siteyi kullanarak video yükleyebilirsiniz linki buraya atarak.
Hızlı resim yükle sitesinden de foto yükleyip buraya linki atabilirsiniz.

https://hizliresim.com/tv6ylsr
Popo kisminda hicbirsey yoktu pek fazla yemek yemiyor suda icmiyor pek fazla bu arada bir detay vermek istiyorum bu boyle kartonlarla oynayip onlari ufalamayi vok severdi acaba yedi ve sindirim sistemi bozuldu diye mi supheleniyoruz dediginiz gibide olabilir cunku hep elimizde falan kur yapiyor diskisi attigim gibi yaparkende boyle poposu alta dogru gidiyo ve sag sol yapiyoe anca oyle yapabiliyor ve uzun sure araliklarla diskisini yapiyor eskisi hibi degil yani yapamiyor

https://hizliresim.com/tv6ylsr
Popo kisminda hicbirsey yoktu pek fazla yemek yemiyor suda icmiyor pek fazla bu arada bir detay vermek istiyorum bu boyle kartonlarla oynayip onlari ufalamayi vok severdi acaba yedi ve sindirim sistemi bozuldu diye mi supheleniyoruz dediginiz gibide olabilir cunku hep elimizde falan kur yapiyor diskisi attigim gibi yaparkende boyle poposu alta dogru gidiyo ve sag sol yapiyoe anca oyle yapabiliyor ve uzun sure araliklarla diskisini yapiyor eskisi hibi degil yani yapamiyor

Dışkı normal değil.Kanatlı uzmanı bir kuş veterinerine gitmeniz iyi olur

Elinizde takviye var mı varsa markası nedir

Veteriner imkanınızı zorlayın, Sebze ağırlıklı beslenme düzenleyin, gece uyuyacağı zaman poposuna biraz zeytinyağ sürebilirsiniz, poposundaki zorlanma devam ederse prolapsus oluşabilir gözlemleyin, entrobac probiyotik varsa kullanmanızı tavsiye ederim

Veteriner imkanınızı zorlayın, Sebze ağırlıklı beslenme düzenleyin, gece uyuyacağı zaman poposuna biraz zeytinyağ sürebilirsiniz, poposundaki zorlanma devam ederse prolapsus oluşabilir gözlemleyin, entrobac probiyotik varsa kullanmanızı tavsiye ederim
Hangi sebzeleri vermeliyim be zeytinyagini hergun mu sureyim

Havuç, dereotu, roka, tere, ölçülü miktarda salatalık hazmını kolaylaştırır. Birkaç gün sürün ama gece lambayı kapatmadan önce sürün ki rahatsız olmasın ve bastırmayın kesinlikle poposuna yumurta da olabilir çünkü eşi olmasa bile

Güncel dışkısını yükleyebilir misiniz bir de

Geri