Karadeniz Pet

Kuşum kaçtı acill yardım

Can Sako

Meraklı Üye
Arkadaşlar küçük kuzenim balkonun kapğısını açık unutup çıkmış evden gimli de yani kuşum kafesi açıkmış çıkmış gitmiş galiba, 3 saattir aramadıgım yer kalmadı çok insanlcıl kuştu koldan kola gezerdi birinin koluna konmuş olabilirmi ? arkadaşlar bir taktik bir bilgi verebilicek varmı perişan oldum valla ailemde çok üzüldü kuzenim saatlerdir ağlıyo zaten küçük kız bişey de demedim ama çok üzüldü oda şimdi karanlık çöktü ne yapmalıyım

Malesef sabaha kadar aç kalacagı için hayata veda edebilir dışarı soguk zaten ilk uçuşunda çatıya ordan belkide balkonlarda olan birinin koluna omzuna indi

Tolga kardeşim ne oldu bilmiyorum ama umarım onu bu işlerden anlayan biri bulmuştur , ölmesini değil Allahın verdiği canı sonuna kadar yaşamasını isterim

İsa bey apartman zaten aile apartmanı on larda çatıda falan heryerde aradık karşı komşulara haber saldık ama yk

Kardesim iyi tarafından düşün hasta olsaydı her gün yavaş yavaş ölse idi senin gözunun önünde bide belkide hayırlısı bu olacaktı

Bence hemen gidip kuş alma 1 2 ay biraz dur mesela ramazan bayramında kendine bi bayram hediyi olarak bir çift al onları besle

Tolga hemen yarın gidip alıcam kardeşim babam çok alıştı annemde öyle apartmanın maskotu olmuştu emin ol babamı sende görsen sende git al derdin zaten kuş 4aydır bizdeydi ama acayip alıştık

Al sana en iyi taktikler;
Sitede falan oturuyorsan hemen git bütün dairelere kuşum kaçtı balkonunuza konabilir lütfen (elinde bir avuç yem olsun) bu yemi balkonunuza koyarmısınız belki döner diyeceksin.
Kendi balkonuna bolca dök döner belki
Etrafta park benzeri bir yer varsa evcil olduğunu söyledin git dışarda gez
Benim babamda kaçırmıştı bir gün kendi gelip kondu omzuna :)
1-2 gün boyunca sık sık dışarda ol sonra bulamazsan zaten ya biri yakalamış yada ölmüştür

Tolga hemen yarın gidip alıcam kardeşim babam çok alıştı annemde öyle apartmanın maskotu olmuştu emin ol babamı sende görsen sende git al derdin zaten kuş 4aydır bizdeydi ama acayip alıştık

Alışmanız ona zor olacaktır ama hevesli iseniz alın

Valla bizim komşuların kaçmıştı üst balkona gitmişti . Kus kesinlikle uzağa gitmedi . Yan apartman karsi hepsine bak . Hatta kardesim varsa resmi çıktıdan al sokağa yapıştır bisey kaybetmezsin .

Ali alp bey çok güzel taktikler verdiniz çok teşekkür ederim dediklerini hemen uygulayacagım...

Gökhan bey içimi karartınız valla :/

isa bey arıyorum inş. bulucam

Öncelikle geçmiş olsun İnşallah bulursunuz telaş yapıp göz gezdirmeyin dikkatli bakıp arayın evınız yakınlarında park agaçlı alanlar varsa bakın belki bi agaç a tünemiş olabilir.Ve benim eski evimin orda bi gün kuş sesi duydum balkona cıkıp baktım ve 5 kattan pek net gözükmese de bi tane muhabbet kuşu agacın tepesin de neyse hava kararmak üzereydi aşağı indim yakalamak içın agaç yüksek dıye hava kararmak üzere oldugu için çkmadım sabah uyanınca kuş hala yerınde mi diye bakmak oldu ve baktım ki orda 1 2 saat uğraştım yakalamak icın ama ağaca fazla çıkamdıgım içın yakalayamadım.

Kafesini balkona koyun ama artık gece oldu, sabaha karşı kuş çıkar mı bilmem. Ama sanırım üşütüp ölmez hava o kadar soğuk değil. Kuş çevreden o kadar uzaklaşamaz yada birinin balkonuna tünemiştir biri tutmuştur.

Geri