Karadeniz Pet

kuşum kusmaya çalışıyor

Bilal Hisar

Yeni Üye
arkadaşlar dişi kuşumda bugün akşama doğru bi halsizlik hissetim kabarma,ishal, uyuklama falan yok ama her gün kızıştırıcı ses dinlettiğimde çıldıran dişim bugün sadece tünekte bekliyordu, ötmüyordu biraz baktım kusmaya çalışıyor. ayırma yöntemi uyguladığım için erkekle aynı kafeste değil ama kafesleri yan yana. dün sabah banyo vermiştim ama dün akşam gayet iyiydi. bu sabah yeni aldığım yulaf nijer ve darının yoğun olduğu yemi vermiştim birde ballı yem takmıştım. sanırsam ballı yemi fazla yedi o yüzden olabilir mi ? yoksa sizce başka bir rahatsızlığı mı var ? teimizliği üst düzey kafes geniş kum ,kalamar var 2 adet suluk var biri supravitli biri sade sizce yem mi dokundu balı yemi kaldırayım mı ? ne yapmam gerekiyor kus kusmaya calısıyor ama bişey çıkarttığıda yok erkekten uzaklaştırayım mı ne önerirsiniz ?

Ballı kraker hiç vermeyin. Kaş yapayım derken göz çıkarmak gibidir ballı kraker. Yarın da devam ederse kusma refleksi yazın.

öncelikle cevap verdiğin için teşekkür ederim Selçuk abi. sabah suluguna 5 damla elma sikesi 2 damla limon katmıştım şimdi gayet iyi.

Elma sirkesi rahatlatır ama tedavi etmez onu söylemiş olayım. Ama geçici mide bulantısı da olabilir. Gözlemleyin.

iki kuşumda da kursağının alt tarafında el ile bakıldığında kemiği hissediyorum sert. normal mi yoksa kuruma var mıdır abi ? ishal kabarma uyuklama falan yok .

Aslında kuruma hastalığı diye bir hastalık yoktur. Tamamen acemi uydurmasıdır. Birkaç hastalığın sonucudur aşırı zayıflama yani kuruma. Acemi yetiştiriciler megabakter hastalığı dışındaki hastalıklardan dolayı zayıflamayı da kuruma gibi algılıyor. Halbuki E coli olan kuş da zayıflar , parazit olan kuş da , cocsidioz olan da , candida olan da megabakter olanda...
Kuşun son günlerinde zayıflama öyle bir hal alır ki kuşun kasları bile erir. Dolayısıyla da kuşun göğsü jilet gibi incelir. Onun için internette gezinen “kuruluk” tabirleri ve tedavi yöntemlerine çok da güvenmemek gerekir. Yani tek bir tedavisi yoktur. Örneğin E coli hastalığından eriyen kuşa E coli tedavisi uygulayıp kurtaran kişi her zayıflayan kuşa aynı tedaviyi önerir ama belkide kuş mantardan zayıflamıştır. Aynı tedaviyi uygulamak kuşun ölümünü hızlandırır sadece.

Son düzenleme:
Kuşun dışkısını paylaşın bir görelim bir de video paylaşın.

Selcuk abi yine kusmaya calisiyor

Ekli dosyalar

• 20180219_202747.jpg
    20180219_202747.jpg
    603.7 KB · Görüntüleme: 971
Cocsigeel isimli ilaçtan alıp çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar 5 gün. Su her gün taze hazırlanacak.

abi kuş kızgın ceresi kahverengi o yüzden olabilir mi ? video gonderemiyorum hata veriyor .

Kuşta bir hastalık belirtisi yok. Kızışmış gördüğüm kadarıyla. Siz gözlemleyin halsizlik kabarma ishal vb bir belirti olursa yazın.

SELÇUK ABİ 2 GÜNDÜR YEMDEN ÇOK AZ YİYOR HASTA MI DİYE DÜŞÜNÜYORUM HALİNE HAREKETLERİNE BAKINCADA HİÇ HASTA GİBİ DURMUYOR . ERKEKLE ÖTÜŞÜP DURUYORLAR . AYIRALI 10 GÜN OLDU BİRLEŞTİREYİM Mİ ?

@Selçuk YÜKSEL ACİLL ABİ O DİŞİ KUŞUM İSHAL OLDU ACİLL NE YAPMAM LAZIM BİLDİĞİMİZ YEŞİL SU DIŞKILIYOR BAZENDE İNCE UZUNUMSU SULU BİR KAKA ÇOK FAZLA SU TÜKETMEYE BAŞLADI SELÇUK ABİ ACİL

Geri