Karadeniz Pet

Kuşum kafasını sallayıp kusmaya çalışıyor

Salih5151

Yeni Üye
Merhabalar son 2 gündür kuşum kafasını sallayıp kusmaya çalışıyor + olarak tüy döküyor 1 haftadır yeni geçti sandık bu başladı dışkıları çok az ishal gibi ama eşi var bir tane ilgi vermiyor fazla 2 aydır eş olamadılar napıcagım?

Kur yapıyor gibi geldi bana benimkine eş almadan önce tırnağıma yem veriyordu hep 😂

Kur yapıyor gibi geldi bana benimkine eş almadan önce tırnağıma yem veriyordu hep 😂
İnternette baktıgımızda aynı bu harekete veteriner kursak mantarı demiş dogru mudur sizce olabilir mi? Dişi kuş fazla ilgi vermiyor 2 ayı geçti bilmiyorum çok mu endişeleniyoruz. Çok eskisi kadar hali yerinde degil durağan.

Boşluğa yapması kur hareketi mi yanında dişi kuş yokken yapıyor

Kuş kumu gritli mi ince yapılı beyaz mı?
Kusma gerçekleşmediğinden probiyotik kullanmanızı öneririm. Entrobac probiyotiği temin edip ilk etapta 3 gün üst üste kullanın öyle gözlemleyelim
Probiyotik alamazsak şuan çevremizde imkan olmadıgından eve gidine kadar ne koyabiliriz suyuna yemine vesaire? Kuş kumu ince yapılı beyaz

Probiyotik alamazsak şuan çevremizde imkan olmadıgından eve gidine kadar ne koyabiliriz suyuna yemine vesaire? Kuş kumu ince yapılı beyaz
Probiyotik almanız soruna iyi gelebilir. Zaten petshoplarda bulunmaz. İnternet üzerinden bölünmüş olarak temin etmeniz gerekecek. 20 gramı yeter. Yarım suluğa pirinç tanesi kadar ekleyeceksiniz. Probiyotik sindirimine, bağışıklıklık sistemine iyi gelen bir ürün. Bu tarz durumlarda başı çeken ürünlerden.
O kuş kumunu boşuna vermeyin, hiçbir işe yaramaz üzerine kursakta birikme yapar.
Gritli kuş kumu alın. İnce toz gibi olmasın. Gardenmix markasının güzel ona bakabilirsiniz

Tamamdır teşekkürler, şimdi suya kaç damla probiyotik katmamız lazım yada toz halinde mi

Teşekkürler ilginiz için iyi akşamlar
benimde kuş süreklü kusuyordu çok korktum triflucan almıştım 2-3veterinere sordum 1risi yağ dedi kursağında şişlik vardı çünkü birisi kist dedi onu iğneyle almak lazım dedi birisi de kursak mantaır dedi internette vb kime sorsam kursak mantarı dedi aldım triflucan damlattım değişen bir şey olmadı diğer 5kuşuma da boş yere ilaç vermiş oldum... veteriner varsa yakınınızda gitmenizi tavsiye ederim durumunuz vs iyiyse tabi bizim burada veteriner çok fakat kuşa bakan veteriner yok açıkcası kuş hasta olduğunda isalse isale iyi gelen yiyecekler veriyorum o tarz yardımlar yapabiliyorum kuşa maximum

Geri