Karadeniz Pet

Kuşum Limon

Simge94

Yeni Üye
Merhaba. 40 günlük lutino yani kırmızı gözlü muhabbet kuşu satın aldık. Ama hayvan sürekli özellikle yem yedikten sonra ağzını açıp açıp kapatıyor. Bu herhangi bir hastalık belirtisi olabilir mi acaba yoksa konuşmaya mı çalışıyor bilemedim. Bir de bu kuşu nasıl eğitebilirim güzelce? Elime alıyorum öpüyorum uçmayı henüz pek bilmiyor. Yardımlarınızı bekliyorum...

Kuşunuzun bir fotoğrafını paylaşsaydınız yavru kuşlarda o şekilde nefes alışverişleri olur hele avucunuza alıyorsanız kesinlikle olur. kuşu avucunuza alarak eğitemezsiniz ona sakin sessiz bir şekilde yaklaşın ve güvenini kazanın parmağınıza atlatmaya çalışın ve parmağınızda dursun o şekilde eğitebilirsiniz

Astım belirtisi olabilir ağız açma kapama ama yeni geldiği için ortamdanda olabilir, sıgara ve temizlik yapılıyorsa odada.

hayırlı olsun
ögütmekde zorluk cekıyor olabılır yemlerı vıdeo yuklersnız ustalr bır baksın

teşekkür ederim sağ olun. evet genelde çok paniklediğinde korktuğunda ya da yem yediğinde yapıyor her zaman değil. öğütebilmesi için ne yapmam lazım?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:55 -->-> Daha önceki mesaj 14:54 --

Kuşunuzun bir fotoğrafını paylaşsaydınız yavru kuşlarda o şekilde nefes alışverişleri olur hele avucunuza alıyorsanız kesinlikle olur. kuşu avucunuza alarak eğitemezsiniz ona sakin sessiz bir şekilde yaklaşın ve güvenini kazanın parmağınıza atlatmaya çalışın ve parmağınızda dursun o şekilde eğitebilirsiniz

elime alıyorum parmağıma çıkıyor inmek istemiyor sonra da seviyor orayı, kendini öptürüyor falan. sürekli konuşuyorum... başka önerebilceğiniz neler var?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:56 -->-> Daha önceki mesaj 14:55 --

Astım belirtisi olabilir ağız açma kapama ama yeni geldiği için ortamdanda olabilir, sıgara ve temizlik yapılıyorsa odada.

Allah korusun bir önceki kuşum öleli iki hafta olcak korkuyorum valla. Sigara içirtmiyoruz yanında, parfüm kokuları dokunur mu?

aspur verebılırsınız yem olarak ve kuş kumu koyun ama sanmam yavrular pek yemez kumu yınede olsun kafesde :)

evet ona özel yavru yemi aldım hiç kum yemiyor belki de ondan öğütemiyor :) zamanla yer mi acaba? daha cidden çok küçük görseniz aynaya bile çıkmayı tam bilemiyor

Murat ağabey gerekenleri de söylemiş zaten çok oyuncu olurlar sürekli onunla oynayın ilgilenin çok kısa zamanda alışır sakın kovalamayında hızlı nefes alış verişi avuç içinde bunaldıklarında veya çok uçup yorulduklarında da yaparlar

Murat ağabey gerekenleri de söylemiş zaten çok oyuncu olurlar sürekli onunla oynayın ilgilenin çok kısa zamanda alışır sakın kovalamayında hızlı nefes alış verişi avuç içinde bunaldıklarında veya çok uçup yorulduklarında da yaparlar

kafesin içinde uçmaya çalışıyordu daha demin ben de kendine zarar vericek diye elime alıp uçurmaya çalışayım dedim baktım sürekli kaçıyor yumurcak :) babam aldı sonra eline bu sefer alıştı hiç inmek istemedi öptürdü kendini falan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:02 -->-> Daha önceki mesaj 15:01 --

üretici den alacaktınız sanırım bence aldıgınız kişiye tanışın daha net bılgi verecektır size

teşekkür ederim en kısa zamanda video yüklemeye çalışırım :)

hic oyuncak olmasin size alismasini istiyorsaniz ilk basta kafesin icinde yem filan verin elinizle kanat cirpmasi yediklerini hazim etmesi icin normal yani Kuşlarda diafram yoktur. Akciğerleri bizim gibi şişip gevşemez. Uçuş esnâsında kanat çırpma sonucu, göğüs kemiğinin açılıp kapanmasıyla hava keselerine yapılan basınçla akciğerler körüklenir ve hava akciğerlere rahatlıkla girip çıkar. Akciğerlerin bu özelliği solunumun çabuk olmasına ve dolayısıyla besinlerin oksijen tarafından çabuk yakılarak kuşlar için gerekli yüksek enerjinin elde edilmesini sağlar.

sitede egitimle ilgili cok bilgi var arastirsaniz bulursunuz hayirli olsun yeni kusunuz

Geri