Karadeniz Pet

Kuşum ne yemek yiyor ne su içiyor.

whiteLigt

Yeni Üye
Bugün 3 yıldır bende olan erkek kuşuma ilgilenemedigim zaman sıkılmasın diye yanına 1-3 aylık dişi bir kuş aldım. 3 ay boyuna ayrı kafeslere koyup dişiyi de erkek gibi alıştırmaktı amacım. Kuşu saat 12 de aldım. Geldiğinden beri ne su içti ne yem yedi. Geldiğinden beri yerinde sabit duruyor. Elden de korkmuyor. Çok kolay bir şekilde yakalayıp kuşa su icirdim yaladı sadece yuttu mu hiçbir fikrim yok. Bir tane havuzu vardı erkek kusumun onu kafese koydum belki su içer ondan diye ancak içmedi. Maydanoz koydum. Ballı kraker koydum. Ancak hiçbir şekilde yemedi. Sadece ürkek ve sabit bir şekilde duruyor. Arkadaşlar acil ne yapabilirim cevaplarsanız sevinirim. Sabaha ölür diye çok korkuyorum
:(

Yeni gelen kuşlar böyle davranışlar sergiliyorlar ishal, dışkı yapışmasıda olabiliyor sakin olun endişe edicek bir durum yok kendi yem yemeye su içmeye başlar siz yanında ani hareket yapmayın ve yumuşak bir tonla sohbet edin konuşun

İlk kez gelenlerde bu durum görülüyor ama yine de gözlem yapın bir iki güne yemesi lazım. Elinize geliyorsa avcunuza yem dökün oradan yer belki. Deneyin.

Geri