petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşum neden uçamıyor?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve a.aziz tarafından 9 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. a.aziz

a.aziz Guest

bir buçuk yıl önce yavruyken aldık kuşu ve geldiğinde pek de iyi uçamıyordu. fakat zamanla kanatlarındaki tüyler azaldı sanki. dışarıdan baktığınızda hiç bir sorunu yok gibi duruyor kanatlarının ve kuyruğunun biraz küçük olması dışında. kuş çok sevimli ve o kadar neşeli bir hayvan ki. kafes dışında da oldukça çok vakit geçiriyor. fakat ilk haftalar biraz uçtuktan sonra uçamaz oldu. iki seneye yakındır civciv gibi yaşıyor. bunun sebebi nedir ve çaresi var mı?

2. kartall82

kartall82 Guest

net ve birkaç foto eklerseniz iyi olur büyük ihtimalle şişmanladığından ucamıyordur

3. a.aziz

a.aziz Guest

foto eklemeye çalışırım şu an işteyim. fakat kuş çok çevik ve kesinlikle kilosu da yok fazladan. hatta zayıf bile sayılır.

4. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    mutlaka bir sorunu vardır. kanat altlarında şişkinlik yok değil mi?

5. a.aziz

a.aziz Guest

hayır bir şişkinlik falan yok. bir kaç üreticiye sordum bazı kuşlarda olabiliyor ve tedavisi de yok dediler. fakat sebebine ilişkin bir bilgileri yoktu.

6. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    kanatlarında bir sorun olmalı.

7. a.aziz

a.aziz Guest

file:///C:/Users/selahattin/Desktop/Foto%C4%9Fraf-0179.jpg

fotolar bunlar arkadaşlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:09 -->-> Daha önceki mesaj 19:08 --

fotolarla ilgili bir sorun oldu tekrar yüklemeye çalışcam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:22 -->-> Daha önceki mesaj 19:09 --

fotolar bunlar arkadaşlar..yardımcı olursanız sevinirim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:23 -->-> Daha önceki mesaj 19:22 --

arkadaşlar kimsenin bir fikri yok mu?

8. soylu26

soylu26 Guest

Vallah benim dişi kuşda aynı bu sorun kaç kişiye gösterdim anlamadılar yazık kuş uçamıyor elimle oraya buraya götürüp bırakıyorum bende
    benim dişi kuşda küçük gibi duruyor
    yaklaşık 1 sene oldu aldım
    hala uçamıyor artık alıştım bu durumuna kuşun
    buda çok tatlı seviyorum...
    ondan götürüp değiştirmek istemeyorum
    böyle kabullendim onu.

9. Kadir SEZGİN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    kardeş bu kuşun kanatları yeterli büyüklüğe ulaşamamış. nedeni nedir bilmiyorum ancak uzar diye düşünüyorum.

10. Seda Kurşunlu Çal

Kadir beye katılıyorum kuşun uçmasını sağlayan uzun telekleri yok... ya da kısa henüz uzamamış.

11. tarçın ve şaşkın

BENİM KUŞUMDA UÇAMIYOR 5 AYLIK BİR ERKEK KŞUM VAR.kanatları yamuk duruyor aynı hizada ve dengeli degil belki bu yüzdendir diyecegim ama sizim kuşunuzun kanatları düz birde ayaklarını kontrol edin derim ben kanatlarını çırptıgında hiç mi yükselmiyor yere konarken ayakları yüzünden dengede kalamıyorsa uçamayabilir çünki benim yavru kuşum da uçamıyor yere yakın şekilde iki metra kadar ilerliyor sonra yan düşüyor direk ayakarının zerine konamıyor da sonra kendısını toparlamaya çalışıyor

12. a.aziz

a.aziz Guest

evet kuşumun kanatları küçük fakat büyümüyor bir türlü. uzayamadan bazı tüyler kopuveriyor. anlaşılan çaresi yok bunun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:15 -->-> Daha önceki mesaj 15:13 --

telekleri uzamıyor bir türlü. yani uzamadan kopuyor. anlaşılan bir çaresi yok bu durumun

13. tarçın ve şaşkın

benimki de uzun olmasına ragmen uçamıyor bunun biir çaresi varmı acaba

14. Mana

Mana Guest

kanatları uzamamış yavrumuzun :( uçamaz öyle normal

15. Boncuk

Boncuk New Member

Beğenileri:
    0
    Kardeş kabullenmen en iyisi.Seviyorsan sorun yok bence :D

16. Selahattin GÖKTAŞ

Fransız tüy olabilir

17. soylu26

soylu26 Guest

kardeş benim kuş senin ile tıpkı aynısı kanatları tam uzun değil 1 yaşına girecek 2 ay sonra ben buna alıştım artık bu kuş uçamaz belli
    Artık ben öyle kabullendim kuşu...!

18. a.aziz

a.aziz Guest

biz de kabullendik zaten ama ben kuş için üzülüyorum yani bir tedavisi var mı diye merak ettim. bizimkisi karşılıksız sevgi zaten : )

19. Sinan ÇELİK

Bence kuşunuzda tüylerinin uzamasını engelleyen bir hastalık var. Şayet uçamayacaksa da bence sorun yok uçmamasının da güzel yanları var :) Ama yinede umudunuzu kaybetmeyip daha çok araştırma yapın derim ben. Muhakkak tüylerle ilgili bir ilaç vardır. İnşallah kuşunuzun uçtuğunu görürürüz birgün.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu neden ucamaz

,
  2. kuşlar neden uçamaz

,
  3. muhabbet kuşumun kanadı yamuk

,
  4. Muhabet kusu neden ucamaz,
  5. muhabbet kusu neden.ucamaz,
  6. uçamayan muhabbet kuşları